اینترنت ماهواره ای استارلینک

آخرین آمار مشترکان اینترنت ماهواره ای استارلینک ایلان ماسک اعلام شد؛ نیم میلیون نفر در صف انتظار

آخرین آمار مشترکان اینترنت ماهواره ای استارلینک ایلان ماسک اعلام شد. اسپیس ایکس همچنین تعداد افراد در انتظار برای starlink را اعلام کرده است.

بر اساس یک افشاگری جدید، سرویس اینترنت ماهواره ای استارلینک اسپیس ایکس در حال حاضر حدود ۹۰ هزار کاربر دارد و تعداد زیادی از کاربران نیز در لیست انتظار قرار گرفته‌اند. استارلینک در اواسط سال ۲۰۱۹ راه‌اندازی شد و از مجموعه‌ای از ماهواره‌های مدار پایین زمین و یک بشقاب خودگردان برای اتصال به اینترنت استفاده می‌کند. اسپیس ایکس اخیرا تعداد کاربران قابل پشتیبانی از استارلینک را افزایش داده است.

در حال حاضر بیش از ۱۷۰۰ ماهواره Starlink در مدار پایین زمین مستقر شده‌اند و اسپیس ایکس اعلام کرده قصد دارد در سال‌های آینده این تعداد را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. نسخه بتای اینترنت ماهواره ای استارلینک پس از آزمایش بین کاربران دعوت شده در اوایل سال ۲۰۲۱ به طور جدی افتتاح شد. این سرویس با اشتراک ۹۹ دلار ماهانه به علاوه هزینه تجهیزات اولیه برای دیش، مودم، روتر وای فای و کابل‌کشی لازم به کاربران ارائه می‌شود و کاربران می‌توانند پهنای باند نامحدودی را دریافت کنند؛ البته ممکن است بسته به موقعیت و ماهیت مش ماهواره‌ای بالای آنها، قطعی‌ها و اشکالاتی در پهنای باند به وجود بیاید.

اینترنت ماهواره ای استارلینک

در آغاز ماه فوریه ۲۰۲۱، آمار کاربران اینترنت استارلینک از ۱۰ هزار مشترک عبور کرد. تا پایان ماه ژوئن، این تعداد به میزان قابل توجهی افزایش یافت، به طوری که ایلان ماسک، مدیر اجرایی اسپیس ایکس تعداد قابل توجه استراتژیک ۶۹ هزار و ۴۲۰ کاربر فعال را اعلام کرد. در آخرین آماری که در ۲۹ جولای در گزارش به کمیسیون ارتباطات فدرال اعلام شد، اسپیس ایکس این تعداد را به‌روز کرده است.

اینترنت ماهواره ای استارلینک ۹۰ هزار کاربر دارد

طبق این گزارش، در حال حاضر حدود ۹۰ هزار کاربر استارلینک در سراسر جهان از این خدمات استفاده می‌کنند و سرویس‌دهی در ده‌ها کشور جهان فعال است. این نشان می‌دهد که ترجیح ایلان ماسک برای شتاب‌گیری چشمگیر در ثبت نام‌ها در حال از بین رفتن است. اسپیس ایکس همچنین اعلام کرد استارلینک بیش از نیم میلیون سفارش از قبل ثبت شده در سراسر جهان دارد. کاربران می‌توانند قبل از در دسترس بودن سیستم در منطقه خود برای این خدمات ثبت نام کنند. اگرچه این شرکت هشدار داده که ممکن است کاربران برای این که بتوانند آنلاین بشوند تا سال ۲۰۲۲ منتظر بمانند.

با وجود این، مقایسه نرخ داده‌های استارلینک با ارائه دهندگان اینترنت موجود در مناطقی که معمولا خدمات ضعیفی از آنها ارائه می‌شود کافی است تا مردم را هیجان‌زده کند. همچنین اسپیس ایکس در تلاش است تا با استفاده از ماهواره های استارلینک، اتصال اینترنت وای فای در پروازها با همکاری خطوط هوایی را نیز فراهم کند. برای این امر، علاوه بر تجهیزات ذکر شده که انتظار می‌رود در آینده ارزان‌تر شود، به ماهواره‌های جدید و نسل بعدی نیز نیاز خواهد بود.

گفتنی است موشک فالکون ۹ فعلی می‌تواند ۶۰ ماهواره را در هر بار به مدار ببرد و موشک استارشیپ اسپیس ایکس می‌تواند این تعداد را به ۴۰۰ برساند که نقش مهمی در تحقق اهداف استارلینک خواهد داشت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. ایلان ماسک می خواهد پول سفر به مریخ را در بیارد