هیوندای سوناتا ۲۰۱۵ ، اولین خودرویی که میزبان سیستم عامل Android Auto می شود

هرچه به کنفرانس I/O گوگل نزدیک می شویم ، اخبار مربوط به این رویداد بیشتر و بیشتر می شود.گوگل در این رویداد از پیشرفت های سیستم عامل درون خودرویی خود موسوم به اندروید آتو ( Android Auto ) خواهد گفت.همچنین گفته شده اولین خودرویی که این سیستم عامل بر روی آن نصب می گردد هیوندای سوناتا ۲۰۱۵ است.

اندروید اتو (Android Auto) پاسخ گوگل به اپل CarPlay و پلتفرمی برای هوشمندسازی استفاده از خودروهاست؛ پلتفرمی برای استفاده از GPS، پاسخ به تماس‌ها و پیامک‌ها و حتی گوش دادن به موسیقی که به سخت‌افزار خاص و اندروید ۵.۰ و همین‌طور اندروید اتو نیاز دارد.

Android Auto پروژه‌ای شبیه Apple CarPlay است که به کاربر امکان استفاده‌ی بهینه از گوشی در محیط خودرو را می‌دهد. در حقیقت اندروید روی گوشی کاربر اجرا می‌شود و با رابط کاربری بزرگ، لمسی و بهینه روی نمایشگری که در خودرو تعبیه شده، ظاهر می‌شود. استفاده از سرویس‌هایی مثل گوگل مپس ، گوگل ناو و جست‌و‌جوی صوتی گوگل در اولویت امر است و اپلیکیشن‌های ارسال پیام و پخش موسیقی هم به کامل بودن اندروید اتو کمک زیادی می‌کنند.

گوگل سال گذشته در Google I/O 2014 بود که اندروید اتو را معرفی کرد. حالا پس از حدود یک سال بالاخره Hyundai به عنوان اولین کسی که اندروید اتو را در خودروهایش به کار می‌گیرد با Sonata سال ۲۰۱۵ روی صحنه آمده تا کاربری گسترده‌ی این سرویس اندرویدی را کلید بزند.کسانی که قبلاً سوناتای ۲۰۱۵ هیوندای را تهیه کرده‌اند هم می‌توانند با مراجعه به خدمات پس از فروش و دیگر مراجع، نرم‌افزار خودرو را ارتقا دهند و بدین ترتیب از اندروید اتو بهره‌مند شوند. البته اگر بیشتر صبر کنند در اواخر تابستان بسته‌ی ارتقای نرم‌افزاری برای دانلود کردن و نصب از طریق فلش‌درایوهای USB هم ارایه می‌شود.

لازم به ذکر است برای استفاده از اندروید اتو در خودروها باید اندروید ۵.۰ و نسخه‌های جدیدتر روی گوشی و تبلت نصب شده باشد.نظر شما در مورد سیستم عامل درون خودرویی گوگل چیست ؟

منبع : theverge

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*