بوگاتی بولاید

نسخه تولیدی بوگاتی بولاید معرفی شد؛ آشنایی با یک هایپرکار ویژه پیست

نسخه تولیدی بوگاتی بولاید معرفی شد. بوگاتی این هایپرکار را به شکل ویژه برای پیست طراحی کرده است. در ادامه با مشخصات خودرو جدید بوگاتی Bolide آشنا می‌شویم.

شرکت بوگاتی در ماه اکتبر سال ۲۰۲۰ میلادی از کانسپت هایپرکار بولاید پرده برداشت که بسیاری بر این باور بودند این خودرو تک ساخت و بحث‌برانگیز به این زودی‌ها به تولید نخواهد رسید، اما طی ماه گذشته شایعاتی در خصوص تولید این خودرو آن هم در نسخه محدود مطرح شد و اکنون سرانجام این خودروساز به صورت رسمی از نسخه تولیدی بوگاتی بولاید پرده‌برداری کرد. طبق اعلام بوگاتی فقط ۴۰ دستگاه از بولاید به تولید خواهد رسید. البته این هایپرکار فقط ویژه پیست طراحی شده و نمی‌توان از آن در جاده‌های عمومی استفاده کرد.

مشخصات نسخه تولیدی بوگاتی بولاید

بوگاتی بولاید

استفان وینکلمن، رئیس بوگاتی در خصوص نسخه تولیدی بوگاتی بولاید اظهار کرد این هایپرکار ویژه پیست توانست سال گذشته نگاه بسیاری را به خود جلب کند. وی افزود پس از این که از این خودرو رونمایی کردیم، بسیاری از علاقه‌مندان بولاید خواهان ساختن نسخه تولیدی این هایپرکار شدند و به همین دلیل ما فرایند تولید آن را سرعت بخشیدیم.

بوگاتی بولاید

نسخه تولیدی بولاید همانند نسخه کانسپت از عناصر آیرودینامیکی ویژه، ورودی هوای روی سقف و موقعیت بسیار پایین صندلی‌ها بهره می‌برد. این خودرو به یک پیشرانه ۶ لیتری W16 چهار توربو مجهز شده است. البته این پیشرانه در نسخه کانسپت با سوخت مسابقه‌ای اکتان ۱۱۰ قدرتی برابر با ۱۸۵۰ اسب بخار را به تولید می‌رساند، اما در نسخه تولیدی قدرت آن به ۱۶۰۰ اسب بخار کاهش یافته و فقط با بنزین اکتان ۹۸ سازگار است. طبق اعلام بوگاتی، این موتور برای دورهای بالا و استفاده در پیست‌ها به شکل ویژه توسعه پیدا کرده است.

بوگاتی بولاید

بوگاتی هایپرکار بولاید را بر اساس استانداردهای ایمنی بین‌المللی فیا طراحی کرده است؛ از این رو این خودرو از مواردی چون سیستم اطفای حریق خودکار، قابلیت سوخت‌گیری تحت فشار با کیسه‌های سوخت، رینگ‌های تک‌پیچ مرکزی و کمربندهای ایمنی ۶ نقطه‌ای بهره می‌برد.

بوگاتی بولاید

وزن نسخه تولیدی بولاید با ۲۱۰ کیلوگرم افزایش نسبت به نسخه کانسپت اکنون به ۱۴۵۰ کیلوگرم رسیده است. از این رو نسبت قدرت به وزن این خودرو که در نسخه کانسپت ۰.۶۷ کیلوگرم بر هر اسب بخار بود، اکنون به ۰.۹ کیلوگرم بر هر اسب بخار افزایش پیدا کرده است که باز هم رقم قابل توجهی محسوب می‌شود. بوگاتی برای نسخه تولیدی بولاید قیمت ۴ میلیون یورو را در نظر گرفته است، همچنین این خودرو در سال ۲۰۲۴ میلادی به دست مشتریان خواهد رسید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*