هیوندای توسان پلاگین هیبریدی 2022

مشخصات رسمی هیوندای توسان پلاگین هیبریدی ۲۰۲۲ اعلام شد

مشخصات رسمی هیوندای توسان پلاگین هیبریدی ۲۰۲۲ اعلام شد. هیوندای نسل جدید توسان ۲۰۲۲ را برای رقابت با شاسی بلند تویوتا راو ۴ پرایم توسعه داده است.

مدتی قبل شرکت کره‌ای هیوندای نسل جدید توسان را برای رقابت با تویوتا راو ۴ پرایم معرفی کرد که در زمان معرفی بیشتر به مشخصات ظاهری این کراس اوور پرداخته بود، اما اکنون به صورت رسمی مشخصات فنی و رتبه‌بندی رسمی EPA آن را اعلام کرد.

مشخصات هیوندای توسان پلاگین هیبریدی ۲۰۲۲

هیوندای توسان پلاگین هیبریدی 2022

هیوندای توسان پلاگین هیبریدی ۲۰۲۲ اکنون از یک موتور ۴ سیلندر ۱.۶ لیتری توربو، واحد الکتریکی و باتری ۱۳.۸ کیووات ساعتی بهره می‌برد که مجموع آنها می‌توانند قدرتی برابر با ۲۶۱ اسب بخار و گشتاور ۳۵۰ نیوتن‌متر را به تولید برسانند. در زمان معرفی، شعاع حرکتی حالت الکتریکی این خودرو حدود ۴۵ کیلومتر اعلام شده بود.

هیوندای توسان پلاگین هیبریدی 2022

در حال حاضر طبق رتبه‌بندی EPA، این خودرو در حالت الکتریکی از شعاع حرکتی حدود ۵۳ کیلومتری بهره می‌برد. این خودرو در زمان استفاده از بنزین به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر مصرف سوخت ترکیبی ۶.۷ لیتر را به همراه دارد. همچنین پیش از این که باک سوخت و باتری این خودرو خالی شوند، این خودرو قادر به پیمایش ۶۷۶ کیلومتر خواهد بود.

هیوندای توسان پلاگین هیبریدی 2022

با وجود این که چنین ارقامی چشمگیر محسوب می‌شوند، اما نمی‌توان آنها در این کلاس بهترین دانست؛ چرا که تویوتا راو ۴ پرایم به عنوان یکی از بهترین شاسی بلندهای پلاگین هیبریدی با همین ابعاد به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر مصرف سوخت ۶.۲ لیتری را به همراه دارد. البته تویوتا راو ۴ پرایم از باتری بزرگ‌تر ۱۸.۱ کیووات ساعتی نیز بهره می‌برد.

هیوندای توسان پلاگین هیبریدی 2022

در خصوص قیمت هیوندای توسان پلاگین هیبریدی ۲۰۲۲ نیز جزئیاتی اعلام نشده است، اما خبرگزاری‌های حوزه خودرو اعلام کردند این خودرو از مشوق‌های ۶۵۸۷ دلاری بهره خواهد برد. مشتریان این خودرو علاوه بر مدل پلاگین هیبریدی توسان، می‌توانند این شاسی بلند را با دو پیشرانه دیگر نیز سفارش دهند؛ پیشرانه اول از نوع ۴ سیلندر ۲.۵ لیتری تنفس طبیعی با قدرت ۱۸۷ اسب بخار است و پیشرانه دوم نیز از نوع هیبریدی به همراه موتور ۱.۶ لیتری توربو ۱۱۷ اسب بخاری و واحد الکتریکی ۵۹ اسب بخاری خواهد بود. برای این نسخه باتری ۱.۴۹ کیووات ساعتی نیز در نظر گرفته شده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. زنده باد کره ی جنوبی عزیز