آریزو 5 جدید

با آپشن‌های آریزو ۵ جدید مدیران خودرو آشنا شوید

شرکت مدیران خودرو به زودی آریزو ۵ جدید را به همراه تغییرات ظاهری، فنی و امکانات جدید به بازار عرضه خواهد کرد. در ادامه با آپشن‌های این سدان چینی جدید بازار ایران آشنا می‌شویم.

اندک زمانی از معرفی و عرضه خودرو آریزو ۵ جدید در بازار کشور چین می‌گذرد و شرکت مدیران خودرو در نظر دارد این خودرو را جایگزین آریزو ۵ نسل قبل کند. Arrizo 5 جدید علاوه بر تغییرات عمده در طراحی داخلی خودرو شاهد تغییرات مهمی در زمینه فنی و تکنولوژیک نیز بوده است که در این مقاله معرفی می‌شود.

آشنایی با آپشن‌های آریزو ۵ جدید

آریزو 5 جدید

یکی از مهم‌ترین تغییرات صورت گرفته در آریزو ۵ جدید استفاده از ترمز دستی برقی و اتوهلد است. استفاده از ترمز دستی برقی و یا EPB علاوه بر حذف سیم کشی‌های مورد استفاده در سیستم ترمز دستی‌های قدیمی و تاثیر دمای هوا بر روی عملکرد ترمز دستی، سبب اتصال ترمز دستی برقی مستقیما به ECU می‌گردد و همواره قدرت ترمز دستی را در حد مطلوب نگه می‌دارد. همچنین سایر سیستم‌های کمک ترمزی خودرو مانند HSA و Auto hold نیز فقط بر روی سیستم ترمز پارک برقی قابل نصب هستند. استفاده از ترمز دستی برقی و اتوهلد در خودرو آریزو ۵ نیو سبب راحتی و آسایش راننده در مسیرهای پر ترافیک می‌شود.

همانند نسل قبل، آریزو ۵ جدید مجهز به ESP یا سیستم کنترل پایداری است که به عنوان یک سیستم کمکی در مواقعی که کنترل خودرو از دست راننده خارج می‌شود وارد مدار شده و با اثرگذاری روی گاز و ترمز و نیروی موتور به کمک راننده جهت کنترل پایداری خودرو می‌شتابد.

استفاده از فرمان برقی یا EPS در نسل جدید خودرو Arrizo 5 جدید علاوه بر ایجاد راحتی رانندگی در مسیرهای طولانی و پر ترافیک سبب کاهش مصرف سوخت و کاهش اتلاف قدرت موتور خودرو نیز می‌گردد.

با توجه به آپشن‌های موجود در آریزو ۵ جدید که در بالا به آنها اشاره شد، این خودرو بیش از پیش برای جوانانی که به دنبال یک خودرو با ظاهری اسپرت و متمایز و همچنین دارای آپشن‌های پیشرفته و به‌روز است مناسب می‌باشد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*