برنامه ویندوز اینسایدر ویندوز 11

سیستم‌های ناسازگار از برنامه ویندوز اینسایدر ویندوز ۱۱ حذف می‌شوند

برنامه ویندوز اینسایدر ویندوز ۱۱ – Windows 11 به کاربران کامپیوتر‌های قدیمی اجازه می‌داد سیستم عامل جدید مایکروسافت را تجربه کنند. گویا این راه دیگر در دسترس نیست.

مایکروسافت ویندوز ۱۱ را با ویژگی‌های جالب و طراحی جدید معرفی کرد، ولی جدیدترین نسخه از سیستم عامل مایکروسافت باعث خوشحالی کاربرانی که سیستم‌های قدیمی داشتند، نشد. در میان پردازنده‌های ناسازگار با ویندوز ۱۱، نسل ششم هفتم اینتل قرار دارند و وضعیت پردازنده‌های AMD نیز تعریفی ندارد. بنابراین تنها راه برای تجربه کردن ویندوز ۱۱ برای این دسته از کاربران، پیوستن به برنامه ویندوز اینسایدر بود.

اما با نزدیک شدن به انتشار نسخه نهایی، پروسه حذف کاربرانی که سیستم آنها شرایط لازم برای دریافت نسخه جدید ویندوز را ندارد از برنامه ویندوز اینسایدر آغاز شده است. پیشتر اعلام شده بود که این افراد می‌توانند تا زمان عرضه نسخه پایدار Windows 11 در کانال Beta و یا Dev باقی بمانند و پس از عرضه مجددا به بیلد ۲۱H2 ویندوز ۱۰ بازگردند.

مایکروسافت با اجازه دادن به سیستم‌های فاقد شرایط لازم برای نصب ویندوز ۱۱ برای پیوستن به برنامه ویندوز اینسایدر توانست اطلاعات مفیدی را جمع‌آوری کنید. ردموندی‌ها در نهایت اعلام کردند که میزان کرش کردن نسخه جدید ویندوز در سیستم‌های سازگار تنها ۰.۲ درصد بوده است؛ اما این میزان برای کامپیوتر‌های قدیمی ۵۲ درصد بیشتر است.

بنابراین زمان این رسیده که سیستم‌های قدیمی به ویندوز ۱۰ بازگردند. البته اگر هنوز تمایل دارید به استفاده از ویندوز ۱۱ ادامه دهید، می‌توانید فایل ISO منتشر شده را دانلود کنید.

 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*