تنظیم خودکار روشنایی صفحه در اندروید

طریقه فعال‌سازی و غیرفعال کردن تنظیم خودکار روشنایی صفحه در اندروید

اگر زمان یا حوصله تنظیم نور نمایشگر گوشی به صورت دستی را ندارید، در اینجا نحوه تنظیم خودکار روشنایی صفحه در اندروید را برای شما آورده‌ایم.

در چند سال اخیر گوشی‌های هوشمند به مرزی از هوشمندی رسیده‌اند که می‌توانند محیط اطراف خود را حس کنند و متناسب با نیازهای شما تنظیم شوند. یکی از ویژگی‌هایی که در آن‌ها به صورت خودکار تنظیم می‌شود، میزان نور نمایشگر است. هنگامی که تنظیم خودکار روشنایی صفحه را فعال کنید، نور نمایشگر شما با توجه به میزان نور محیط تنظیم خواهد شد.

حسگر نور در گوشی اندرویدی شما میزان روشنایی محیط را اندازه گیری می‌کند و بر اساس آن روشنایی صفحه نمایش گوشی را تغییر می‌دهد. هنگامی که شما در معرض نور خورشید هستید، روشنایی نمایشگر گوشی افزایش یافته تا شما دید بهتری از صفحه نمایش گوشی خود داشته باشید. اما هنگامی که در یک اتاق تاریک حضور دارید، نور صفحه گوشی با توجه به این مسئله کاهش می‌یابد تا به این صورت باتری کمتری استفاده شود.

با آنکه این قابلیت مفید و بسیار کاربردی است، اما ممکن است گاهی اوقات کاربران مایل به استفاده از آن نباشند. یکی از رایج‌ترین دلایل استفاده نکردن کاربران از این ویژگی دقت پایین این سنسور است. یعنی گاهی اوقات روشنایی آن مدام در حال تغییر است و این مسئله کاربر را کلافه می‌کند. پس بهتر است یاد بگیریم که چگونه این ویژگی را غیرفعال کنیم.

نحوه غیرفعال کردن روشنایی خودکار صفحه

تقریبا تمامی دیوایس‌های اندرویدی در پنل کشویی نوتیفیکیشن خود آیکون auto-brightness یا همان روشنایی خودکار صفحه نمایش را دارند که از با ضربه روی آن می‌توانید این قابلیت را به صورت مستقیم روشن یا خاموش کنید. علاوه بر این قسمت شما می‌توانید از طریق تنظیمات گوشی نیز آن را فعال یا غیرفعال کنید. در اینجا نحوه انجام این کار از طریق تنظیمات را آورده‌ایم:

لازم به ذکر است که این قابلیت در برخی از گوشی‌های اندرویدی به جای Auto-brightness به صورت Adaptive brightness نوشته شده است. در اینجا ما در مثال خود از Auto-brightness استفاده کرده‌ایم، اما به یاد داشته باشید که روش هر دوی آن‌ها یکسان است.

  1. وارد تنظیمات گوشی خود شوید.
  2. روی گزینه‌ی Display ضربه بزنید.
  3. سپس روی Auto-brightness را لمس کرده و بعد آن را غیرفعال کنید.

ممکن است رابط کاربری برخی از دیوایس‌های اندرویدی کمی متفاوت باشد. در این حالت، باید وارد مسیر Display> Brightness-level> Auto-brightness شوید. سپس روی Auto-brightness ضربه زده و آن را غیرفعال کنید.

چه زمانی نباید از این قابلیت استفاده کرد؟

میزان روشنایی نمایشگر گوی شما اولین چیزی است که پس از روشن کردن و باز کردن قفل گوشی توجه شما را به خود جلب می‌کند. اگر نسبت به محیطی که در آن هستید میزان نور آن بیش از حد زیاد باشد، چشم شما اذیت خواهد شد، اما اگر نور آن خیلی کم باشد، شما به سختی می‌توانید نمایشگر گوشی خود را ببینید و در آن نوشته‌ای را بخوانید.

ویژگی‌هایی مانند تنظیم خودکار روشنایی صفحه به شما کمک خواهد کرد که بدون تنظیم دستی نور صفحه را کاهش یا افزایش دهید. اما گاهی به دلیل دقت پایین سنسور آن ممکن است بخواهید که آن را غیرفعال کنید. برای مثال ممکن است در وسط یک بازی، تماس تصویری یا محل کار خود بوده و نیازی به استفاده از این قابلیت نداشته باشید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*