روز های خوش برای اپل : ارزش سهام اپل به ۶۰۰ دلار رسید

هرچند کمپانی‌های فعال در حوزه‌ی فناوری در غربی‌ترین نقطه‌ی ایالات متحده در در‌ه‌ی سیلیکون مشغول به فعالیت هستند، اما نبض اقتصادی آن‌ها در شرق آمریکا، یعنی وال‌استریت می‌تپد. هرگاه اوضاع در وال‌استریت خوب باشد، سهام‌داران روی خوش به ساکنان دره‌ی سیلیکون نشان خواهند داد. حال چنین حالتی برای سهام‌داران اپل پیش آمده است. عصر دوشنبه با پایان کار تالارهای بورس در نیویورک، ارزش هر سهم اپل برای اولین بار از سال ۲۰۱۲ به ۶۰۰ دلار رسیده است.

صعود ارزش سهام اپل به ۶۰۰ دلار به ازای هر سهم، ارزش میراث اپل را در بازارهای بورس به ۵۱۷.۶۶ میلیارد دلار رسانده است.

سهام اپل در سپتامبر ۲۰۱۲ میلادی به ۷۰۲.۱۰ دلار رسیده بود. پس از آن سهام اپل به‌طور متداومی با کاهش ارزش در بازار بورس روبرو شد که در اثر وقوع برخی از اتفاقات متوالی بود. از جمله‌ی آن می‌توان به عدم عرضه‌ی طیف جدید از محصولات، مشکلات موجود در نقشه‌ی اپل و ایجاد مشکلات در برخی از خطوط تولید در کشور چین اشاره کرد. همه‌ی این اتفاقات منجر به نارضایتی سهام‌داران شد، به طوریکه به اعتقاد برخی کمپانی در حال دور شدن از مسیر پیشرفت خود بود.

مقالات مرتبط :

کنفرانس توسعه دهندگان اپل ، WWDC 2014 در تاریخ ۲ ژوئن برگزار خواهد شد

ظاهرا اپل تولید ساعت هوشمند iWatch را آغاز کرده است

اپل با فائق آمدن بر تمامی مشکلات پیش‌رو، ارزش سهام خود را بالا برد، بطوریکه در ابتدای سال گذشته‌ی شمسی، سهام این کمپانی به ارزش ۳۹۰.۵۳ در بازارهای بورس مبادله می‌شد، در حالی که هم‌اکنون ارزش آن به ۶۰۰ دلار رسیده است. اپل در کنفرانس ارائه‌ی گزارش مالی مربوط به سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۴ نیز خبر از تقسیم هر سهم به هفت قسمت داده است.

افزایش ارزش سهم این کمپانی برخی از کاشناسان را به این نتیجه رسانده است که شاید کوپرتینویی‌ها درصدد عرضه‌ی محصول جدیدی به بازار هستند که بهترین گزینه ساعت‌هوشمند این کمپانی با نام iWatch است.

Brain Blau، مدیر مرکز تحقیقات در مورد فناوری‌های مصرفی در موسسه‌ی گارتنر، در این مورد چنین اظهار نظر کرده است:

   افزایش ارزش سهام اپل منجر به ایجاد هیجان در میان سهام‌داران شده است، چراکه اخیراً این کمپانی با رکود در تالار بورس و یکنواختی در عرضه‌ی محصولات روبرو بود.

آیا اپل درصدد استفاده از موقعیت پیش آمده برای عرضه‌ی نسل جدیدی از محصولات است؟

    یقیناً همگان در انتظار عرضه‌ی محصولی در آینده‌ی نزدیک هستند، اما سوال اصلی اینجا است که اسلحه‌ی اپل برای شگفت‌زده کردن کاربران چه خواهد بود؟

اولین ایستگاه برای خودنمایی اپل در سال جاری میلادی، کنفرانس توسعه‌دهندگان WWDC 2014 است که ماه آتی شاهد برگزاری آن خواهیم بود.

منبع : venturebeat

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*