هدست واقعیت مجازی هواوی

پتنت هدست واقعیت مجازی هواوی با راحتی بیشتر و تکنولوژی‌های نوین

هواوی به تازگی پتنت یا ابداع جدیدی را ثبت کرده که نشان‌دهنده یک هدست واقعیت مجازی (VR) پیشرفته با تکنولوژی‌های نوین و راحتی بیشتر است.

در چند سال اخیر، هدست‌های واقعیت مجازی پیشرفت چشمگیری نسبت به گذشته کرده‌اند و امروزه علاوه بر گیمینگ، در بخش‌های مهمی مانند شبیه‌سازی محیط و آموزش نیز به کار می‌روند. به همین دلیل شرکت هواوی به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان گجت‌های هوشمند در جهان، رویکرد جدیدی را در این بازار دنبال می‌کند و برنامه‌های جدی برای عرضه هدست های واقعیت مجازی جدید به بازار در سر دارد.

این کمپانی بزرگ چینی به تازگی یک پتنت جدید را ثبت کرده که از برنامه آنها برای عرضه یک هدست واقعیت مجازی جدید با تکنولوژی‌های پیشرفته و نوین و راحتی بیشتر در استفاده خبر می‌دهد. هواوی پیش از این نیز پتنت‌هایی را برای فناوری VR به ثبت رسانده بود. این شرکت در اواخر زمستان سال گذشته، پتنت‌هایی را ثبت کرده بود که گواهی کارگروه تدوین استاندارد بلوتوث را دریافت کردند.

علاوه بر محصولات قبلی هواوی در این حوزه، ابداع جدید هواوی که به ثبت رسیده و تاییدیه پایگاه داده مالکیت معنوی چین را نیز دریافت کرده، نشان‌دهنده تکنولوژی‌های مدرن با محوریت VR یا واقعیت افزوده است. طبق اطلاعاتی که در اسناد مرتبط با پتنت واقعیت مجازی هواوی منتشر شده، این کمپانی بزرگ چینی در زمستان سال ۲۰۱۹ درخواست ثبت پتنت جدیدی با عنوان «صفحه نمایش نصب شده روی سر و سیستم واقعیت مجازی» را داده بود. حالا پس از گذشت دو سال، هواوی توانست آزمایش‌های این محصول را با موفقیت سپری کند و این ابداع را با شماره CN111694152B به صورت رسمی در چین به ثبت برساند.

هدست واقعیت مجازی هواوی

این هدست VR که هواوی در حال کار روی آن است، یک عینک واقعیت مجازی بسیار سبک‌وزن است که با داشتن طراحی مدرن و پیشرفته، قادر است فشار دستگاه روی سر و صورت را در هنگام استفاده از آن به طور چشمگیری کمتر کند. یکی از مشکلاتی که کاربران در هنگام پوشیدن هدست‌های واقعیت مجازی با آن مواجه می‌شوند، وزن نسبتا زیاد بخش نصب شده روی صورت و فشار ناشی از آن است که بعد از مدتی باعث خستگی شده و احساس ناخوشایندی را به وجود می‌آورد.

معلق ماندن هدست واقعیت مجازی هواوی

هواوی در ابداع جدید خود، اقدامی خلاقانه و تحسین‌برانگیز کرده و تکنولوژی جذابی را در هدست جدیدش قرار داده که باعث حل مشکل بیشتر کاربران این گجت‌ها می‌شود. پتنت هدست VR هواوی شامل واحد اصلی نصب شده روی سر، آرایه مغناطیسی دوگانه و فناوری‌های مجتمع است. در این طراحی، آهنربای اول کاملا مستقل از بخش اصلی دستگاه بوده و آهنربای دوم نیز نیروی مخالف آهنربای اول را به وجود می‌آورد که منجر به معلق ماندن هدست می‌شود.

هدست واقعیت مجازی هواوی

این سبک طراحی و آرایش مغناطیسی موجب می‌شود بخش اصلی دستگاه معلق نگه داشته شده و فشار ناشی از قرارگیری ماژول اصلی دستگاه روی صورت به صورت چشمگیری کاهش پیدا کند. به این ترتیب کاربر در هنگام استفاده از هدست، کمتر دچار خستگی سر و صورت می‌شود.

پتنت جدید هواوی نشان‌دهنده توجه ویژه این شرکت به رضایت کاربران و شناخت صحیح نسبت به نیاز آنها است. در حال حاضر اطلاعات زیاد و دقیقی از زمان عرضه هدست های واقعیت مجازی هواوی وجود ندارد، اما پیش‌بینی می‌شود این شرکت به زودی جایگاه مناسبی را در حوزه تکنولوژی‌های مبتنی بر واقعیت مجازی یا VR به دست بیاورد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*