نوبت دهی تعویض پلاک

آموزش سامانه نوبت دهی تعویض پلاک خودرو

سامانه نوبت دهی تعویض پلاک خودرو تنها راه موجود برای مراجعه به مراکز تعویض پلاک بوده و برای آن بایستی راه و چاه این کار را بدانید.

یکی از کارهای ضروری پس از خرید خودرو، تعویض پلاک آن خواهد بود. این کار تنها در مراکز معتبر و تحت نظارت راهنمایی و رانندگی صورت می‌گیرد که معمولا در هر شهر چند مورد از آن وجود دارد. اخیرا به دلیل شلوغی بیش از حد و انتشار ویروس کرونا، جهت پیشگیری از ایجاد تجمع تعویض پلاک در هر روز به تعداد محدود و تنها برای افرادی که نوبت گرفته‌اند انجام خواهد شد.

نوبت‌دهی به مالکان خودرو از طریق سامانه اینترنتی انجام می‌شود و در ادامه به نحوه ثبت نام در این سامانه خواهیم پرداخت.

نوبت دهی تعویض پلاک خودرو

ابتدا باید به سامانه نوبت دهی اینترنتی پلیس راهنمایی و رانندگی مراجعه کنید. پس از انتخاب استان و شهر محل سکونتتان، نوع خدمت را مشخص کنید.

این خدمات شامل نقل و انتقال (تعویض پلاک، پلاک سرقتی و پلاک مفقودی)، احراز محل سکونت، مزایده‌ای، وارداتی، کارت شناسایی المثنی، سند مالکیت المثنی، فک رهن، اصلاح مشخصات، پلاک المثنی، پلاک مجازی، صدور تاییدیه نقل و انتقال المثنی و تعویض ارکان (اتاق، شاسی، موتور و رنگ) وسیله نقلیه می‌شود.

در فیلد بعدی نیز نوع خودرو باید مشخص شود. لیست نمایش داده شده از موارد سواری شخصی، سواری دولتی، سواری عمومی، وانت شخصی، وانت دولتی، وانت عمومی، موتور سیکلت، تاکسی، خودرو سنگین و نیمه سنگین و در نهایت ماشین‌های کشاورزی تشکیل می‌شود و بایستی نوع خودرویتان را انتخاب کنید.

با کلیک روی دکمه جستجو مراکز تعویض پلاک نمایان می‌شوند. مرکز مورد نظرتان را با کلیک روی دکمه «دریافت نوبت» انتخاب کنید.

در صفحه جدید باید نوع خدمت را دوباره انتخاب کنید. توصیه می‌کنیم حتما باکس «درباره» را مطالعه کنید چرا که برخی مراکز تنها برای خودروهای خاصی خدمات انجام می‌دهند.

پس از انتخاب نوع خدمت، تقویم در پایین صفحه نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید نوبت خود را از همان روز تا ۶ روز آینده انتخاب کنید. دایره قرمز به معنای پر بودن ظرفیت مرکز در آن روز و دایره سبز به معنای امکان اخذ نوبت در آن روز خواهد بود.

با کلیک روی یکی از روزهای آزاد، باکس تعیین ساعت مراجعه نمایان می‌شود. روی آن کلیک کنید و با ثبت نام در سامانه، نوبت دهی تعویض پلاک خود را قطعی کنید. ثبت نام در سامانه تنها به یک شماره تلفن همراه و کد امنیتی نیاز خواهد داشت.

در صورتی که تمامی روزهای پیش رو قرمز باشند، بهتر است بدانید نوبت‌های جدید برای هر مرکز هرروز طبق جدول زیر ایجاد می‌شوند و می‌توانید با مراجعه سر ساعت معین نسبت به دریافت نوبت تعویض پلاک اقدام کنید.

استانساعت بازگشایی نوبتهای جدید روزانه
تهران۰۸:۰۰
البرز۰۸:۰۰
تهران(حومه)۰۸:۰۰
اصفهان۰۹:۰۰
خراسان رضوی۰۹:۰۰
قزوین۰۹:۰۰
هرمزگان۰۹:۰۰
بوشهر۰۹:۳۰
کرمان۰۹:۳۰
گیلان۰۹:۳۰
یزد۰۹:۳۰
آذربایجان غربی۱۰:۰۰
اردبیل۱۰:۰۰
خراسان شمالی۱۰:۰۰
خوزستان۱۰:۰۰
فارس۱۰:۰۰
کردستان۱۱:۰۰
گلستان۱۱:۰۰
لرستان۱۱:۰۰
آذربایجان شرقی۱۲:۰۰
ایلام۱۲:۰۰
سیستان و بلوچستان۱۲:۰۰
قم۱۲:۰۰
مازندران۱۲:۰۰
چهارمحال و بختیاری۱۴:۰۰
خراسان جنوبی۱۴:۰۰
زنجان۱۴:۰۰
سمنان۱۴:۰۰
کرمانشاه۱۴:۰۰
کهگیلویه و بویراحمد۱۴:۰۰
مرکزی۱۴:۰۰
همدان۱۴:۰۰

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*