Xpeng P5

خودرو الکتریکی Xpeng P5 در ۶ نسخه مختلف به بازار چین عرضه شد

خودرو الکتریکی Xpeng P5 پنج ماه پس از معرفی رسمی به تازگی در ۶ نسخه مختلف به بازار چین عرضه شد. در ادامه با جزئیات قیمت‌گذاری و مشخصات این خودرو آشنا می‌شویم.

شرکت چینی Xpeng حدود ۵ ماه قبل در نمایشگاه شانگهای از خودرو الکتریکی P5 خود پرده برداشت و اکنون آن را در شش نسخه مختلف شامل ۴۶۰G، ۴۶۰E، ۵۵۰G، ۵۵۰E، ۵۵۰P و ۶۰۰P به بازار چین عرضه کرده است. قیمت این مدل‌ها نیز از ۲۴ هزار و ۵۴۹ دلار شروع شده و تا ۳۴ هزار و ۸۱۱ دلار افزایش پیدا می‌کند.

جزئیات عرضه خودرو الکتریکی Xpeng P5

Xpeng P5

مدل پایه این خودرو که با نام P5 460G شناخته می‌شود به یک باتری لیتیوم-یون ۵۵.۹ کیلووات ساعتی مجهز شده که شعاع حرکتی آن طبق استاندادرهای قدیمی NEDC به ۴۶۰ کیلومتر می‌رسد. مدل ۴۶۰E نیز از همان باتری مدل ۴۶۰G بهره می‌برد، اما برای آن سیستم نیمه خودران پیشرفته‌تر X پایلوت ۳.۰ در نظر گرفته شده که قیمت آن را به ۲۶ هزار و ۸۸۲ دلار رسانده است.

Xpeng P5

شرکت Xpeng برای مدل ۵۵۰G باتری بزرگ‌تر ۶۶.۲ کیلووات ساعتی را در نظر گرفت که می‌تواند شعاع حرکتی ۵۵۰ کیلومتری را در اختیار مالکان قرار دهد. قیمت این نسخه ۲۷ هزار و ۶۵۹ دلار اعلام شده است. مدل ۵۵۰E نیز از همین قوای محرکه بهره می‌برد که البته برای آن سیستم نیمه خودران پیشرفته‌تر X پایلوت ۳.۰ در نظر گرفته شده و قیمت آن را ۲۹ هزار و ۹۹۱ دلار رسانده است.

Xpeng P5

نسخه بعدی این خودرو ۵۵۰P است که از همان باتری ۶۶.۲ کیلووات ساعت مدل قبلی بهره می‌برد، اما سیستم نیمه خودران آن کمی پیشرفته‌تر شده و از ۲ لیدار اضافی نیز سود می‌برد. قیمت این نسخه نیز ۳۱ هزار و ۸۰ دلار خواهد بود. ۶۰۰P نیز به عنوان نسخه فول این خودرو الکتریکی محسوب می‌شود که به باتری ۷۱.۴ کیووات ساعتی مجهز بوده و برد آن به ۶۰۰ کیلومتر می‌رسد.

Xpeng P5

در حال حاضر از قدرت و گشتاور پیشرانه‌های مدل‌های مختلف خودرو الکتریکی Xpeng P5 اطلاعاتی در دست نیست، اما این خودروساز اعلام کرده Xpeng P5 می‌تواند ظرف مدت ۷.۵ ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتر برسد و همچنین ضریب درگ آن نیز بسیار پایین بوده و حدود ۰.۲۲۳ است.

Xpeng P5

نمایشگر پروژکتور سفارشی، سیستم صوتی محیطی با ۸ بلندگو و یخچال فابریک نیز جزو سایر ویژگی‌های این خودرو الکتریکی چینی محسوب می‌شود. گفتنی است این خودروساز قصد دارد Xpeng P5 را به بازار اروپا نیز عرضه کند، اما پیش از آن باید تست‌های ویژه بازار اروپا را با موفقیت پشت‌سر بگذارد. مشتریان چینی در ماه اکتبر نخستین نمونه‌های این خودرو را تحویل خواهند گرفت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*