مشکل بدون حل برخی گوشی های سری گلکسی M و A

مشکل مرموز برخی گوشی های سری گلکسی M و A در هند

بسیاری از کاربران هندی برخی گوشی های سری گلکسی M و A سامسونگ مثل Galaxy A51 و M31 خبر از یک مشکل عجیب در گوشی خود داده‌اند.

گوشی های سری گلکسی M و گلکسی A جزو پرفروش‌ترین موبایل‌های سامسونگ هستند. میلیون‌ها نسخه از آن‌ها تاکنون در سراسر جهان عرضه شده است، به خصوص در بازارهای نوظهور این فروش چشمگیرتر بوده است. مشتریان به خاطر امکانات و توانایی‌هایی که این گوشی‌ها در کنار قیمت مناسب ارائه می‌کنند، عاشق آن‌ها هستند.

در بیشتر موارد آن‌ها دستگاه‌هایی بی‌ ایراد یا حداقل کم ایراد هستند. با این حال به نظر می‌رسد برخی از مدل‌های این دو خانواده با یک مشکل عجیب و غریب مواجه شده‌اند که باعث فریز شدن و ریستارت شدن خودکار گوشی می‌شود.

مشکل بدون حل برخی گوشی های سری گلکسی M و A

گزارش‌‌هایی از سوی کاربران هندی مدل‌های گلکسی M30s، گلکسی M31، گلکسی M31s، گلکسی A50، گلکسی A50s و همچنین گلکسی A51 منتشر شده است. این نشانگر یک مشکل عمده است و به نظر می‌رسد مربوط به گوشی‌هایی می‌شود که در کشور هند به فروش رسیده‌اند.

گزارش‌ها نشان می‌دهند که این گوشی‌ها گاهی فریز شده و هنگ می‌کنند. سپس به صورت خودکار ریستارت می‌شوند. گاهی این مشکلات باعث می‌شود استفاده از دستگاه بسیار دشوار شود. برخی کاربران ادعا می‌کنند که گوشی آن‌ها در هنگام راه اندازی گیر می‌کند و فرآیند راه اندازی هرگز جلوتر از مرحله نمایش لوگوی سامسونگ نمی‌رود.

این گزارش‌ها از چند ماه پیش در تالارهای گفتگوی رسمی سامسونگ هند منتشر می‌شود ولی هنوز هیچ توضیحی از سوی سامسونگ در مورد این مشکل منتشر نشده است. بنابراین مشخص نیست که علت این ایراد در گوشی های سری گلکسی M و گلکسی A سخت افزاری یا نرم افزاری است.

معمولاً صاحبان این گوشی‌ها دستگاه خودشان را به مرکز تعمیرات سامسونگ برده‌اند و به آن‌ها گفته شده که باید مادربرد دیوایس تعویض شود. و این به معنای هزینه بیش از ۱۰۰ دلاری توسط خود کاربر است! بسیاری از کاربران حاضر نیستند چنین هزینه گزافی را برای برطرف کردن مشکل گوشی خود پرداخت کنند و به همین خاطر همچنان با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند.

جالب اینجاست که معمولاً چیپست بین این گوشی‌ها مشترک است. تمام دستگاه‌های مذکور از چیپست اگزینوس ۹۶۱۰ و اگزینوس ۹۶۱۱ سامسونگ قدرت می‌گیرند. اما اینکه آیا مشکل از چیپست است یا خیر، هنوز مشخص نیست. جالب‌تر اینکه هنوز هیچ گزارش مشکل مشابی برای گوشی های سری گلکسی M و گلکسی A در خارج از هندوستان منتشر نشده است.

مشکل با یک فکتوری ریست حل نمی‌شود و کاربران از تعویض هزینه‌بر مادربرد نیز اجتناب می‌کنند و فقط امیدوارند که سامسونگ به زودی این مشکل را بپذیرد و برای کاربران گوشی‌های مذکور فراخوانی را ارسال کند.