پیش فروش خودرو

خودروسازان حق پیش فروش خودرو با قیمت نامشخص را ندارند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت خودروسازان حق پیش فروش خودرو با قیمت نامشخص را ندارند و در این صورت مشمول جریمه خواهند شد.

لطف الله سیاهکلی گفت اگر مصوبه شورای رقابت در این باره که پیش پرداخت خودرو مشمول تورم نشود توسط خودروسازان اجرا نگردد، اقدامی خلاف شرع و قانون است. او گفت در مرحله اول باید توجه کرد که نباید زمان‌های متعدد برای معامله تعیین شود؛ یعنی نباید امروز خودرو فروخته شود و قیمت آن سه سال بعد حساب شود. این اشتباه است و باید قیمت خودرو در زمان تحویل تعیین شود. وی گفت در طرح تحقیق و تفحص صنعت خودرو به موضوع‌هایی همچون ساز و کار فروش رسیدگی می‌شود.

تخلفات در حوزه پیش فروش خودرو

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت تخلفات بسیاری از جانب خودروسازان انجام شده که باعث نادیده گرفته شدن حق مردم می‌شود. لازم است به این تخلفات رسیدگی شود. اعضای شورای رقابت مقرر کرده‌اند که در صورت موافقت مراجع ذی‌صلاح در خصوص پیش فروش خودروهای انحصاری مشمول دستورالعمل قیمت شورا، هر مشتری به نسبت مبلغ پیش پرداخت، درصدی از قیمت رسمی خودرو (نسبت به قیمت کارخانه) را در زمان ثبت نام پرداخت کرده است.

با استناد به مصوبه شورای رقابت، سهمی از خودرو که قبلا پیش پرداخت آن انجام شده، تورم قیمت احتمالی را شامل نمی‌شود و تنها تورم احتمالی شامل بقیه سهم باقی‌مانده می‌شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*