دستگاه تماس تصویری هوشمند فیسبوک پورتال گو

دستگاه تماس تصویری هوشمند فیسبوک پورتال گو معرفی شد

کمپانی فیسبوک از دستگاه تماس تصویری هوشمند فیسبوک پورتال گو و گو پلاس – Facebook Portal Go با امکانات متعدد و قیمت مناسب رونمایی کرد.

روز گذشته شرکت فیسبوک از یک جفت دستگاه تماس تصویری هوشمند به نام فیسبوک پورتال گو و پورتال پلاس رونمایی کرد. این دستگاه‌ها جدیدترین گجت‌های ویدیوکال ساخت فیسبوک هستند که در نسخه‌های مختلفی عرضه می‌شوند. سازنده آمریکایی می‌گوید Portal Go اولین گجت سری پورتال قابل حمل است که به شما اجازه می‌دهد هر کجا که رفتید بتوانید از مزیت‌های آن استفاده کنید.

فیسبوک پورتال گو و گو پلاس

فیسبوک می‌گوید ایده ساخت پورتال قابل حمل از آنجایی شکل گرفت که به شما اجازه می‌دهد آن را با خود به آشپزخانه منزل، دفتر کار یا از این اتاق به آن اتاق ببرید و بتوانید هر کجا که راحتید به تماس تصویری بپردازید. قابل حمل بودن این گجت به شما اجازه می‌دهد آن را به بیرون خانه هم ببرید و هر کجا که بتوانید به اینترنت دسترسی داشته باشید، از آن استفاده کنید. این گجت نه تنها مناسب تماس تصویری است، بلکه می‌توانید از آن به عنوان یک اسپیکر پرتابل نیز استفاده کرده و با آن موسیقی پخش کنید.

دستگاه تماس تصویری هوشمند فیسبوک پورتال گو

پرتال گو نسخه کوچک‌تری بین این دو دیوایس است و به یک نمایش ۱۰.۱ اینچی با رزولوشن ۱۲۸۰ در ۸۰۰ پیکسلی مجهز است. ابعاد این دیوایس ۲۵۶.۷ در ۷۸.۹ در ۱۷۳.۹ میلی‌متر است و وزن ۱.۴ کیلوگرمی دارد. این گجت یک داک شارژ و یک آداپتور دیواری نیز دارد، در حالی که نسخه پورتال پلاس فقط با یک آداپتور شارژ می‌شود. هر دو دستگاه از ۴ میکروفون با آرایه چهارضلعی و نرم افزار مشابهی استفاده می‌کنند. فیسبوک می‌گوید با هر بار شارژ کامل می‌توانید ۵ ساعت مکالمه تصویری بدون وقفه یا ۱۴ ساعت پخش موسیقی با صفحه خاموش را تجربه کنید.

فیسبوک روی این دستگاه‌ها از ۲ اسپیکر فول رنج و یک ووفر برای ارائه بیس مناسب استفاده کرده است. پورتال پلاس علاوه بر این که از همین اسپیکرها استفاده می‌کند، ۲ رادیاتور منفعل را نیز در بر می‌گیرد. از نظر اندازه نیز این مدل با نسخه اصلی فیسبوک پورتال گو متفاوت است. +Portal Go دارای ابعاد ۳۱۲.۶ در ۹۸.۱ در ۲۵۰.۷ میلی‌متر و وزن ۱.۹ کیلوگرمی است. علاوه بر این، هر دو به دوربین ۱۲ مگاپیکسلی با زاویه دید فوق عریض نیز مجهز هستند که می‌تواند به خوبی کل اتاق را پوشش دهد. شما همچنین می‌توانید روی صفحه زوم کنید و فریم دلخواه خود را ایجاد کنید.

دستگاه تماس تصویری هوشمند فیسبوک پورتال گو

و در نهایت لازم به ذکر است که فیسبوک دستگاه پورتال گو را با قیمت ۱۹۹ دلار و پورتال گو پلاس را با قیمت ۳۴۹ دلار از ماه جاری میلادی پیش‌فروش می‌کند. عرضه آن‌ها از اکتبر توسط خود فیسبوک، آمازون و Best Buy انجام می‌شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*