قابلیت تشخیص سقوط iOS 15

قابلیت تشخیص سقوط iOS 15 می‌تواند جان شما را نجات دهد

قابلیت تشخیص سقوط iOS 15 اپل وضعیت سلامت راه رفتن کاربران آیفون را به نمایش می‌گذارد و می‌تواند در مواقعی اضطراری جلوی حوادث را بگیرد.

اگر از کاربران اپل واچ یا علاقه‌مندان به حوزه تکنولوژی باشید، احتمالاً می‌دانید که ساعت هوشمند اپل به قابلیت تشخیص سقوط مجهز است و تاکنون جان بسیاری را هم نجات داده است. در صورتی که ساعت روی مچ دست شما یک سقوط شدید را تشخیص دهد، شروع به ویبره رفتن کرده، یک زنگ هشدار را پخش می‌کند و روی صفحه آن یک پیغام هشدار نیز به نمایش درمی‌آید. از طریق این صفحه شما به راحتی لمس یک دکمه می‌توانید فوراً با خدمات اورژانس تماس بگیرید یا با زدن دکمه I’m OK، هشدار را متوقف کنید.

اگر ساعت هوشمند شما تشخیص دهد که به مدت یک دقیقه قادر به حرکت کردن نیستید، به صورت خودکار با خدمات اورژانس تماس می‌گیرد و پیغامی را به همراه لوکیشن دقیق جایی که شما سقوط کرده‌اید برای مخاطبین اورژانسی شما (که قبلاً آن‌ها را تعیین کرده‌اید) ارسال می‌کند. قابلیت تشخیص سقوط اپل واچ مناسب افراد ۱۸ تا ۵۵ سال سال است. اما اگر سن شما بالاتر از ۵۵ سال باشد، این ویژگی به صورت پیش‌فرض روی اپل واچ فعال می‌شود.

قابلیت تشخیص سقوط با iOS 15 به آیفون‌ها آمد

وال استریت ژورنال گزارشی را منتشر کرده که نشان می‌دهد اپل یک قابلیت جدید را به iOS 15 خود اضافه کرده است که باعث می‌شود گوشی آیفون شما نه تنها مثل اپل واچ سقوط کردن کاربر را تشخیص دهد، بلکه کمی زودتر جلوی سقوط آن را هم بگیرد. در واقع برای جلوگیری از سقوط، اپلیکیشن Health آیفون معیارهای راه رفتن کاربر را دنبال می‌کند.

قابلیت تشخیص سقوط iOS 15

به عنوان مثال عدم تقارن در راه رفتن شما اندازه‌گیری می‌شود و این میزان دفعاتی که قدم‌های شما با یک پا سریع‌تر یا کندتر از قدم‌های دیگر پایتان می‌شود را نشان می‌دهد. هرچقدر میزان این اتفاق کمتر باشد، الگوی راه رفتن شما سالم‌تر است. لنگیدن می‌تواند نشانه‌ای از بیماری یا آسیب‌دیدگی شما باشد.

وقتی دیوایس نزدیک پایین‌تنه شما مثل داخل جیب‌تان باشد و مشغول قدم زدن روی یک زمین مسطح باشید، آیفون می‌توان این الگوها را اندازه‌گیری کند. بعد از چند روز جمع‌آوری اطلاعات، نوتیفیکیشنی برای شما ارسال می‌شود که نشان می‌دهد وضعیت شما چگونه است.

اپلیکیشن Health به شما نوتیفیکیشن‌های وضعیت راه رفتنتان را ارسال خواهد کرد. امتیاز کم بدین معناست که شما در خطر سقوط قرار دارید و باید تمرینات ورزشی را برای بهبود قدرت و تعادل خود انجام دهید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*