دوربین آیفون 13 پرو

اپل گوشی آیفون 13 پرو را دو برابر قیمت تمام شده می‌فروشد!

هزینه قطعات و ساخت آیفون 13 پرو تخمین زده شده و بر همین اساس به نظر می رسد که اپل این گوشی را به دو برابر قیمت تمام شده می‌فروشد!

بر اساس تجزیه و تحلیلی که توسط انجمن TechInsights انجام شده است، هزینه ساخت یک آیفون 13 پرو جدید با حافظه داخلی 256 گیگابایت حدود 570 دلار است. این رقم نشان دهنده افزایش 4 درصدی قیمت تمام شده این دستگاه نسبت به نسخه 256 گیگابایتی آیفون 12 پرو است که 548 دلار برآورد شده بود است.

قیمت خرید آیفون 13 پرو در مقایسه با هزینه ساخت آن

آیفون 13 پرو نسخه 256 گیگابایت هنگام خرید توسط کاربران چیزی حدود 1099 دلار هزینه برای آنها خواهد داشت. این بدان معناست که صورتحساب آیفون برای ساخت یکی از این دستگاه ها شامل فقط 52 درصد از هزینه فروش همان دستگاه است. البته این درصد، بدون در نظر گرفتن هزینه های دیگر مانند تحقیق و توسعه، بازاریابی و حمل و نقل است.

قیمت تمام شده آیفون 13

چیپست جدید A15 Bionic، حافظه فلش NAND و سیستم نمایشگر این دستگاه، محرک های اصلی افزایش هزینه تولید و قیمت آیفون 13 پرو هستند. همچنین کمبود مداوم چیپست نیز قطعا در افزایش هزینه های تامین قطعات برای آیفون های جدید تاثیر گذار بوده است. این گزارش همچنین نشان می‌دهد که هزینه ساخت نسخه 256 گیگابایتی دستگاه سامسونگ Galaxy S21+ به 508 دلار رسیده است. در حالی که قیمت خرید این دستگاه در وب سایت سامسونگ 1050 دلار ثبت شده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

4 دیدگاه

  1. تا وقتی گوش مخملی زیاد داره بایدم بیشتر کنه حاشیه سودشو
    به اندازه 5 دلار امکانات به گوشی اضافه میکنه و 450 دلار بابتش پول میگیره،طراحی قدیمی 3 ساله و فقط عدد اضافه شده

  2. این عمل میان کمپانی‌ها طبیعی و به طور معمول تمام برندها به پیرو سیاست میل به دریافت حداکثر سود از کاربر چند برابر ارزش واقعی روی محصولات الکترونیکی خود قیمت می‌گذارند.

  3. بهترین گوشی جهانه نوش جونش هرچقدر میخواد قیمت بذاره من 4 تا رنگشو دارم😁