درخواست سناتورهای آمریکایی از دولت بایدن برای تحریم مجدد کمپانی آنر

سناتورهای جمهوی خواه به رهبری «مارکو روبیا» از دولت بایدن درخواست کردند تا کمپانی «آنر» که زیرمجموعه سابق «هواوی» است، دوباره تحریم و در لیست سیاه قرار گیرد.

بر اساس گزارش روزنامه انگلیسی زبان هنگ کنگی «ساوت چاینا مورنینگ پست»، سناتورهای آمریکایی در تاریخ چهارده اکتبر 2021 نامه‌ای را به دولت بایدن ارسال کردند. در این نامه، کمپانی آنر به عنوان نهادی که «بازو» دولت چین است توصیف شده؛ در ادامه این نامه آمده است که این کمپانی چینی سازنده گوشی‌های هوشمند به فناوری‌های آمریکایی که هم اکنون توسط شرکت مادر سابق یعنی هواوی انکار می‌شود دسترسی دارد. به عبارت دیگر، سناتورها به دنبال این هستند که این کمپانی را همانند شیوه‌ای مشابه با هواوی در لیست تحریم قرار دهند.

روبیو در این نامه نوشت که کنار گذاشتن کمپانی آنر به پکن این امکان را می‌دهد تا «به طور موثر از کنترل صادرات آمریکا طفره رود». برای آن دسته از کسانی که اطلاع ندارند، در ماه نوامبر سال 2020، کمپانی هواوی کمپانی زیر مجموعه خود را فروخت تا از بقای خودش اطمینان حاصل کند. در این نامه همچنین آمده است:« با عدم اقدام واکنش، وزارت بازرگانی ایالات متحده آمریکا در معرض خطرات یک پیشینه خطرناک و تبادل اطلاعات با دشمن است که ما فاقد گنجایش یا نیروی اراده برای مجازات مهندسی مالی بی معنی و بی ملاحضه توسط یک رژیم طرفدار استبداد هستیم».

متأسفانه، آنر و وزارت بازرگانی ایالات متحده و سفارت چین در واشنگتن هنوز به درخواست‌های اظهار نظر در مورد این موضوع پاسخی نداد‌ه‌اند. هواوی همچنین از ارائه هر گونه اظهار نظر خودداری کرده، اما اشاره‌ای به یکی از بیانیه‌های قبلی داشت که در آن اطمینان داده که در به هیچ وجه در مدیریت کمپانی آنر مشارکت نخواهد داشت و هیچ سهامی از این شرکت ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. یه مشت سناتور نژاد پرست جمهوری خواه آمریکا یی در اصل یه مشت پیر خرفت که فقط فکر میکنند تحریم کردن یک شرکت یا موسسه یا کشور آنها محدود میشوند وتحت فشار قرار میگیرند در صورتی که این تحریم نیست فرصت است وبا این حرکت آنها سعی میکنند روی پای خودشان بمانند و درنهایت یک تولیدکننده انواع تجهیزات و لوازم وتکنولوژی میشوند وعلاو بر اینکه کارخودشان را انجام می‌دهند کار چند کشور یاشرکت را نیز راه می‌اندازند دوست یه مشت بیگانه مانند آمریکا و امثالش را کوتاه می‌شود پس تحریم کنید ببینید که در آخر کیا ضرر میکنند شما پیر خرفت هافقط جلوی دماغ های تان را میتوانید ببینید