نهنگ ها

انسان به زودی می‌تواند با نهنگ ها حرف بزند!

گروهی از محققان با آغاز پروژه‌ای در حوزه ارتباط با حیوانات اعلام کردند انسان به کمک هوش مصنوعی می‌تواند در آینده‌ای نزدیک با نهنگ ها حرف بزند.

گروهی از دانشمندان بین‌المللی با هدف ارتباط با نهنگ‌های عنبر پروژه بزرگی را با نام CETI شروع کردند که در آن به کمک هوش مصنوعی قصد دارند آوا و صداهایی که نهنگ‌های عنبر برای برقراری ارتباط با یکدیگر ایجاد می‌کنند را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند.

نحوه حرف زدن انسان با نهنگ ها

با توجه به این که پردازش زبان‌های طبیعی به عنوان یکی از زیرشاخه‌های هوش مصنوعی در حوزه پردازش زبان نوشتاری و گفتاری انسان محسوب می‌شود، محققان با استفاده از آن قصد دارند 4 میلیارد آوای نهنگ‌های عنبر را رمزگشایی کنند. در واقع هوش مصنوعی در این پروژه باید هر صدا را به یک متن ویژه مرتبط کند.

نهنگ ها

محققان اعلام کردند این پروژه حداقل به مدت 5 سال به طول خواهد انجامید، اما اگر محققان بتوانند در این پروژه به نتایج موفقیت‌آمیزی دست پیدا کنند، در گام بعدی قصد دارند با توسعه یک ربات به گفتگوی تعاملی با نهنگ ها بپردازند. گفتنی است مغز نهنگ عنبر حدود 5 برابر از مغز انسان سنگین‌تر بوده و همچنین این حیوان دارنده بزرگ‌ترین مغز در میان تمام جانداران روی سیاره زمین است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*