گوشی های شیائومی

این گوشی های شیائومی آپدیت اندروید 11 را دریافت نمی‌کنند؛ موبایل هایی که هنوز در ایران محبوب هستند

اگر این گوشی های شیائومی را که در ادامه ذکر می‌شوند دارید، متاسفانه قرار نیست آپدیت اندروید 11 را دریافت کنید.

شیائومی به‌صورت نامنظم آپدیت رابط کاربری MIUI 12.5 Enhanced Edition مبتنی بر اندروید 11 را برای بسیاری از گوشی های خود در سراسر جهان منتشر کرده است. اخیراً شاهد موج دوم انتشار این آپدیت برای ردمی نوت 9 پرو 5 جی و ردمی نوت 10 5 جی بودیم و پس از آن در موج سوم، 25 گوشی دیگر این آپدیت را دریافت کردند.

درحالی که تعداد قابل توجه‌ای از گوشی‌ها این آپدیت را دریافت کرده‌اند یا می‌کنند، برخی‌ها از آن بی‌بهره خواهند ماند. پستی جدید از کانال تلگرام Xiaomi and MIUI News از عدم انتشار آپدیت اندروید 11 برای برخی از گوشی های شیائومی خبر داده است.

گوشی های شیائومی که آپدیت اندروید 11 را دریافت نمی‌کنند

  • ردمی 7
  • ردمی وای 3
  • ردمی نوت 7
  • ردمی نوت 7 اس
  • ردمی نوت 7 پرو
  • ردمی 7 ای
  • پوکو اف 1

جای تعجب دارد که شیائومی آپدیت MIUI 12.5/اندروید 11 و شاید حتی آپدیت‌های دیگر در آینده را برای این گوشی‌ها ارائه نمی‌دهد. به‌جز پوکو اف 1 که در آگوست 2018 عرضه شده، سایر گوشی های شیائومی مذکور محصول اوایل 2019 هستند و از این رو همچنان گوشی‌های جدیدی محسوب می‌شوند.

آپدیت MIUI 12.5 Enhanced برای گوشی های هوشمند

رابط کاربری MIUI 12.5 Enhanced Edition مبتنی بر MIUI 12 طراحی شده است و بیشتر روی رفع باگ‌ها و نواقص و بهبود عملکرد دستگاه با قابلیت‌های جدید نظیر Liquid Storage ،Smart Balance و… تمرکز دارد.

از آنجا که MIUI 12.5 Enhanced Edition مبتنی بر MIUI 12 است و این گوشی های شیائومی از این رابط کاربری برخوردار هستند، این سوال به وجود می‌آید که چرا حال از نسخه پیشرفته‌تر آن محروم شده‌اند؟ این همچنین می‌تواند حاکی از این باشد که سایر آپدیت‌های آینده برای این گوشی‌ها در دسترس قرار نخواهد گرفت.

البته این درحالی است که سال گذشته شیائومی اعلام کرد آپدیت MIUI 12 برای ردمی نوت 7 و ردمی وای 3 منتشر نمی‌شود اما با این حال، ردمی نوت 7 نه‌تنها MIU 12 بلکه نسخه بالاتر آن MIUI 12.5 را دریافت کرد. بنا بر این آیا می‌توان احتمال داد شیائومی درباره 7 گوشی مذکور در آینده تجدید نظر کند؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*