روند تکامل دوربین در آیفون : مقایسه عکس های گرفته شده از اولین آیفون تا آیفون ۶

فرقی نمی کند که طرفدار آیفون باشید یا نباشید ، حتما تاکنون تعریف زیادی را از دوربین گوشی‌های اپل شنیده‌اید. شاید برای شما نیز جالب باشد که دوربین اپل در وبسایت معروف Flickr در رده‌ی دوم بهترین‌ دوربین‌ها قرار دارد. حتی عکاسان حرفه‌ای نیز همیشه از دوربین آیفون تعریف کرده‌اند و آن را یکی از بهترین‌ها در میان گوشی‌های هوشمند می‌دانند ولی وقتی شما نظر نقد و بررسی‌های مختلف را می‌خوانید تنها عبارتی که برای این دوربین وصف می‌شود این است که اپل تنها سنسوری ۸ مگاپیکسلی را برای دوربین اصلی گوشی قرار داده است.اما همانطور که قبلا هم گفتیم، تعداد مگاپیکسل ها تنها دلیل برتری و یا ضعف یک دوربین نیست و موارد بسیاری در کیفیت عکس های گرفته شده با یک دوربین تاثیر گذار است.

البته امروز نمی خواهیم در مورد مگاپیکسل و مفهوم آن در دوربین گوشی ها صحبت کنیم ، این موضوع را قبلا در اینجا و اینجا  بررسی کرده ایم.در این مطلب می خواهیم عکس های گرفته شده با دوربین تمام مدل های آیفون را با هم مقایسه کنیم تا روند پیشرفت و تکامل دوربین در این اسمارت فون ها را از اولین آیفون تا آیفون ۶ با هم تماشا کنیم.در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

اگر تصاویر گرفته شده از اولین نسل آیفون را با تصاویر آیفون ۶اس مقایسه کنید مشاهده خواهید کرد که تصاویر چه قدر با یکدیگر فرق داشته‌اند. اپل برای اولین آیفون خود در ۸ سال پیش از سنسوری ۲ مگاپیکلسی استفاده کرد. دو سال بعد آیفون ۳GS منتشر شد و سنسوری ۳.۲ مگاپیکسلی را داشت. دوربین تعبیه شده برای آیفون ۴ تنها ۵ مگاپیکسل داشت و از آیفون ۴اس به بعد بود که اپل سنسوری ۸ مگاپیکسلی را برای دوربین اصلی آیفون‌های خود استفاده کرد و حالا هم همچنان از همان سنسور ۸ مگاپیکلسی استفاد می‌کند.

ناگفته نماند که بر اساس سند فاش شد از فاکسکان ، احتمالا دوربین نسل بعدی آیفون یا همان آیفون ۶ اس ، ۱۲ مگاپیکسلی خواهد بود.

با نگاهی به تصاویر زیر ، روند تکامل دوربین در آیفون های اپل را به خوبی درک خواهید کرد.نیاز به توضیح نیست که ترتیب عکس ها از چپ به راست و از اولین نسل آیفون تا آیفون ۶ می باشد.

منبع : BGR

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*