مالیات نقل و انتقال خودرو

سامانه دریافت مالیات نقل و انتقال خودرو فعال شد

معاون فناوری‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت سامانه دریافت مالیات نقل و انتقال خودرو به شکل آزمایشی در استان سمنان راه‌اندازی شده و طی هفته‌های آینده در سراسر کشور قابل استفاده خواهد بود.

هادی خانی، معاون فناوری‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور با اعلام این که سامانه دریافت مالیات نقل و انتقال ماشین راه‌اندازی شد گفت انتقال دهندگان انواع ماشین و موتورسیکلت با مراجعه به این سامانه قادرند پیش از تعویض پلاک یا ثبت انتقال، مالیات نقل و انتقال را پرداخت کنند.

راه‌اندازی سامانه دریافت مالیات نقل و انتقال خودرو

معاون فناوری‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور در ادامه بیان کرد این سامانه در حال حاضر به شکل آزمایشی در استان سمنان راه‌اندازی شده و طی هفته‌های آینده در سراسر کشور قابل استفاده خواهد بود. وی افزود به کمک این سامانه می‌توان مالیات نقل و انتقال ماشین را قبل از مراجعه به مراکز تعویض پلاک از طریق پنجره واحد مالیاتی به آدرس https://my.tax.gov.ir به شکل الکترونیکی پرداخت کرد.

خانی در ادامه عنوان کرد این سامانه را در راستای اجرای ماده (۳۰) قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب 2 خرداد 1400 که از تاریخ 13 دی 1400 لازم‌الاجرا شده راه‌اندازی کردیم تا شهروندان بتوانند به شکل الکترونیکی مالیات خود را قبل از مراجعه به مراکز تعویض پلاک پرداخت کنند.

معاون فناوری‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور در پایان خاطرنشان کرد انتقال‌کنندگان انواع خودرو و موتورسیکلت برای پرداخت مالیات نقل و انتقال می‌توانند به این سامانه مراجعه کنند و اگر انتقال‌دهندگان این مالیات را نپردازند، در زمان مراجعه به مراکز تعویض پلاک یا دفاتر اسناد رسمی به آنها خدمات ارائه نخواهد شد و قادر به انتقال سند نخواهند بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. شماره شاسی میزنم وارد نمیشم خودرو وارداتی