پاناسونیک اولین تلویزیون OLED 4K خود را در IFA 2015 معرفی کرد

کمپانی ژاپنی پاناسونیک امروز در نمایشگاه IFA 2015 برلین از اولین تلویزیون OLED 4K خود رونمایی کرد.در ادامه با گجت نیوز همراه باشید تا با این تلویزیون ۶۵ اینچی که با نام Viera CZ-950 شناخته می‌شود آشنا شویم.

panasonic-Viera-CZ-950-1

ویژگی مهم این تلویزیون رنگ آن است. برای تنظیم رنگ آن از «مایک سووا» (Mike Sowa) رنگ‌شناس حرفه‌ای هالیوودی کمک گرفته شده تا رنگ‌ها، به ویژه رنگ «مشکی خالص» (Absolute Black)، همان‌طوری که مورد پسند کارگردانان و نورپردازان هالیوودی است، نمایش داده شوند.

panasonic-Viera-CZ-950-2تلویزیون CZ-950 از نسخه‌ی اصلاح‌شده‌ی پردازنده‌ی ۴K Studio Master پاناسونیک بهره می‌گیرد که باعث می‌شود درست مثل دیگر صفحه‌نمایش‌های OLED هر پیکسل “به‌طور جداگانه نور و رنگ تولید کنند.”

مسوولان این شرکت می‌گویند نمایش رنگ مشکی خالص در این نوع از صفحه‌های نمایش یک چالش است و آنها تلویزیون جدیدشان را با توجه به همین چالش طراحی کرده‌اند. به ادعای آنها، تمام تلویزیون‌های OLED تون‌های مختلف رنگ مشکی را در قالب یک رنگ نمایش می‌دهند، اما CZ-950 در درجه‌بندی رنگ‌های مشکی بهتر است که باعث می‌شود جزییات بیشتری در تصویر قابل تشخیص باشند.

کاربران برای این که به این عملکرد دسترسی داشته باشند، باید اول تصویر تلویزیون خود را روی حالت True Cinema بگذارند.این تلویزیون ماه آینده در اروپا عرضه خواهد شد.

منبع : techhive

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*