پولدارترین افراد زیر ۳۰ سال

اینها پولدارترین افراد زیر ۳۰ سال جهان هستند

لیست پولدارترین افراد زیر ۳۰ سال جهان منتشر شد. طبق این لیست، مدیر ارشد فناوری صرافی ارزهای دیجیتال FTX توانست لقب پولدارترین فرد زیر 30 سال جهان را از آن خود کند.

مجله فوربس با استفاده از قیمت سهام و نرخ ارز از ۱۱ مارس توانسته ثروت شخصی ثروتمندترین افراد جهان را محاسبه کرده و لیستی از پولدارترین افراد زیر ۳۰ سال جهان را منتشر کند. در این لیست ۱۲ میلیاردر زیر 30 سال حضور دارند که مجموع دارایی خالص آنها به 25.8 میلیارد دلار می‌رسد؛ همچنین از این تعداد 7 نفر خود ساخته، 4 نفر از ادامه تحصیل در دانشگاه انصراف داده و یک نفر نیز نوجوان است.

لیست پولدارترین افراد زیر ۳۰ سال جهان

در لیست زیر می‌توانید با اسامی و میزان ثروت پولدارترین افراد زیر ۳۰ سال جهان آشنا شوید:

 1. گری وانگ: ۵.۹ میلیارد دلار
 2. گوستاو مگنار ویتزو: ۴.۵ میلیارد دلار
 3. کوین دیوید لمان: ۲.۴ میلیارد دلار
 4. رایان برسلو: ۲ میلیارد دلار
 5. آستین راسل: ۱.۶ میلیارد دلار
 6. پدرو فرانچسکی: ۱.۵ میلیارد دلار
 7. وانگ زلونگ: ۱.۵ میلیارد دلار
 8. هنریک دوبوگراس: ۱.۵ میلیارد دلار
 9. الکساندرا آندرسن: ۱.۳ میلیارد دلار
 10. کاترینا آندرسن: ۱.۳ میلیارد دلار
 11. استنلی تانگ: ۱.۲ میلیارد دلار
 12. اندی فانگ: ۱.۱ میلیارد دلار

طبق اعلام موسسه فوربس، گری وانگ که به عنوان یکی از بنیان‌گذاران و مدیر ارشد فناوری صرافی ارزهای دیجیتال FTX شناخته می‌شود توانست با ثروت 5.9 میلیارد دلار در صدر لیست پولدارترین افراد زیر ۳۰ سال جهان جای بگیرد. جایگاه دوم این لیست به گوستاو مگنار ویتزو 28 ساله تعلق گرفت که وارث مزرعه ماهیگیری نروژ است و دارایی خالص او به 4.5 میلیارد دلار می‌رسد.

کوین دیوید لمان نیز با ۱۹ سال سن و ثروتی برابر با 2.4 میلیارد دلار در جایگاه سوم این لیست به چشم می‌خورد. وی همانند سال قبل توانست لقب جوان‌ترین میلیاردر جهان را نیز از آن خود کند. رایان برسلو ۲۷ ساله با ثروت 2 میلیارد دلاری خود موفق شد به رتبه چهارم این لیست دست پیدا کند، وی از ادامه تحصیل در دانشگاه استنفورد انصراف داد و پس از آن توانست نرم افزار پرداخت بولت (Bolt) را راه‌اندازی کند.

آستین راسل ۲۷ ساله که به عنوان موسس و مدیر اجرایی شرکت فناوری‌های حسگر خودرو لومینار شناخته می‌شود نیز با دارایی ۱.۶ میلیارد دلار در جایگاه پنجم جای گرفت. در لیست پولدارترین افراد زیر ۳۰ سال جهان فقط نام 2 زن به چشم می‌خورد؛ خواهران نروژی الکساندرا و کاترینا آندرسن توانستند هر کدام با ثروت ۱.۳ میلیارد دلاری خود جایگاه نهم و دهم را از آن خود کنند.

گفتنی است طبق اعلام موسسه فوربس، ایلان ماسک، بنیان‌گذار و مدیر اجرایی شرکت تسلا و اسپیس ایکس با ثروت خالص ۲۱۹ میلیارد دلار توانست لقب ثروتمندترین فرد جهان را به خود اختصاص دهد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*