جو بایدن

اینترنت برای افراد کم درآمد در آمریکا رایگان می‌شود

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در کاخ سفید اعلام کرده به زودی اینترنت برای افراد کم درآمد این کشور رایگان خواهد شد.

رئیس جمهور آمریکا، جو بایدن اعلام کرده به زودی شرکت‌های خدمات دهنده اینترنت قیمت‌ها را کاهش می‌دهند و اگر این کار را نکنند حداقل سرعت آن را برای اقشار کم درآمد جامعه افزایش خواهند داد. به گفته بایدن 20 فراهم کننده اینترنت از جمله شرکت‌هایی نظیر ورایزن، کام کست و AT&T نسبت به این اقدام متعهد شده‌اند.

مجانی شدن اینترنت برای افراد کم درآمد آمریکا

روز گذشته بایدن با همراهی کامالا هریس، معاون ریاست جمهوری در رز گلدن کاخ سفید در این رابطه توضیحاتی را ارائه داد. به گفته بایدن این اقدام، چیزی است که شرکت‌های بزرگ باید اقدام کنند. در واقع سال گذشته قانونی تحت عنوان قانون زیرساخت توسط جمهوری خواهان و دموکرات‌ها به تصویب رسید که طبق آن شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت ملزم می‌شدند در راستای برنامه «اتصال مقرون به صرفه» تعرفه اینترنت را کاهش یا سرعت آن را افزایش دهند.

آن‌طور که رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید گفته، اگر این توافق به سرانجام برسد می‌تواند به خانواده‌های آمریکایی کمک کند تا در ماه حداکثر 30 دلار صرفه‌جویی کنند. در همین راستا حدود ده میلیون خانواده که در ردیف اقشار کم درآمد دسته‌بندی شده‌اند، اینترنت را به صورت رایگان دریافت خواهند کرد.

جو بایدن

به گفته جو بایدن خانواده‌های کم درآمد قادر خواهند بود از این موقعیت استفاده کنند. از طرفی دریافت کمک فدرال در برنامه‌های دیگر مانند یارانه غذا یا برنامه‌های بیمه سلامت کم درآمد هم یک خانواده را واجد دریافت این بسته کمکی می‌کند. رئیس جمهور آمریکا با اشاره به شرایط دورکاری به اهمیت اینترنت پرسرعت نیز اشاره کرد.

رویترز در این زمینه بیان داشته که یکی از مقامات ارشد دولت آمریکا در خصوص چنین تعهداتی از سوی شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنتی گفته است که این شرکت‌ها به صورت داوطلبانه دست به چنین اقدامی زده‌اند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

5 دیدگاه

 1. ازین دست کارهای سهمیه ای کردن و دهک بندی و کپنی کردن فقط تو کشورهای سوسیالیستی اتفاق میفته میخوای ارزون کنی برای همه ارزون کن
  در ضمن اونی که تو جامعه ای مثل آمریکا جز قشر متوسط حساب بشه گناه نکرده که
  یا اونی که تو آمریکا ضعیف بی کار یا بی خانمان باشه قطعا خودش یه مشکلی داره وقتی کار باشه و تو بیکار باشی خب این چه معنی میده

 2. حلال باشه اون مشروباتی که تو رگ میزنی
  به هرکی بزنی به کشور خودت نزدی👏🏼

 3. ماشالا دیار کفر

  کفار به فکر قشر ضعیف و فقیر جامعه هستن ، ولی اینا ادعای بهترین دین بودن و مسلمان بودن دارن ولی فقط به

  فکر پرکردن بیشتر جیب ثروتمند و خودشون هستن

  • مقایسۀ دین اسلام با دنیای کفر «قیاس مع الفارق» است.
   نه رفتار ما چنان که باید منطبق بر اسلام است و نه اسلام با دانش و فن‌آوری مخالف است.
   وگر بلاد کفر فرضاً به اسلام گراید نه فقط پیشرفتهاش متوقف نخواهد شد بلکه برعکس مفیدتر و بشردوستانه‌تر هم میشود.
   اینکه مسلمانی من موروثی/ شناسنامه‌ای بوده، و پژوهشی نیست ناشی از کاهلی خودم است. وگر عمر یکبار مصرف را برای هیچ و پوچ هدر دادم تقصیر اسلام نیست.
   احکام شریعت تضمین‌گر سعادت دنیا و آخرت و دانستنش بر همگان واجب است. هیچکس مجاز نیست تهیّۀ غذای معنوی و خوراک روحش را به دیگری ولو فقیه بسپارد -با اینکه گوشی هوشمند در کف مردم و منابع فقه (قرآن و حدیث) بر شبکه موجود است- مگر آنکه ذهنش ناتوان باشد یا هنوز همۀ جزئیات فرایض را یاد نگرفته که در اینصورت هم باید احتیاط کند نه اینکه افسارش را فقط به یکی بسپارد. زیرا فقهای جامع الشرایط و مشهور به أعلمیّت هم یکسان نیستند. بالأخره یکی در باره‌ای بیشتر پژوهش و تعمّق نموده. در طب مثلًا از پزشک عمومی تا فوق تخصص داریم که نسبت به نوع بیماری به آنان مراجعه می‌کنیم امّا حتیٰ در بین فوق تخصص‌های یک رشته هم فرق است: یکی فوق تخصص داخلی ریه است و دیگری فوق تخصص داخلی کبد و سوّمی فوق تخصص داخلی گوارش.
   امام صادق (س) از جدّش پیمبر اکرم (ص) روایت میکند: «طَلَبُ الْعِلْمِ فَريضَةٌ عَلىٰ كُلِّ مُسْلِمٍ أَلا إنَّ اللَّهَ يُحِبُّ بُغاةَ الْعِلْمِ» (کافي ج١ ص٣٠) دانشجویی بر هر مسلمان واجب است و خدا جویندگان دانش را دوست میدارد.
   و السلام

  • تو که نظام سرمایه داری دوست داری