بازگشت دونالد ترامپ به توییتر با ریش سفیدی ایلان ماسک

بازگشت دونالد ترامپ به توییتر با ریش سفیدی ایلان ماسک

ایلان ماسک در نظر دارد پس از تصاحب توییتر، ممنوعیت دونالد ترامپ را لغو کرده و مقدمات بازگشت مجدد وی به این پلتفرم را فراهم کند.

ایلان ماسک در تازه‌ترین اظهار نظر خود، روز سه‌شنبه اعلام کرد که ممنوعیت دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا را در صورت موفقیت‌آمیز بودن پیشنهاد وی برای خرید توییتر به مبلغ 44 میلیارد دلار، لغو خواهد کرد. ماسک که در خلال کنفرانس «فایننشال تایمز» صحبت می‌کرد، مسدود شدن حساب دونالد ترامپ توسط توییتر را یک تصمیم اخلاقی اشتباه خواند. توییتر، فیس‌بوک و برخی دیگر از شبکه‌های اجتماعی، حساب رئیس جمهور سابق آمریکا را پس از حمله مرگبار حامیان وی به کنگره در ژانویه 2021، به طور کامل حذف کردند.

ماسک در طی این گفتگو که از طریق چت ویدیویی انجام می‌شد، گفت:

من فکر می‌کنم ممنوعیت‌های دائمی، اساسا اعتماد به توییتر را عنوان میدانی که همه می‌توانند در آن نظراتشان را بیان کنند، خدشه‌دار خواهد کرد. اگرچه تعلیق موقت خاطیان، منطقی است؛ اما به جای حذف افراد، باید توییت‌هایی که اشتباه و بد هستند، حذف شوند.

اظهارات ماسک آخرین دیدگاه او درباره نحوه اداره این سرویس را در صورت موفقیت در خرید شرکت و خصوصی کردن آن ارائه کرده است. او پیش‌تر گفته بود که با روش کنونی مدیریت توییتر موافق نیست و به رهبران این شرکت جهت انجام درست وظایف اعتقادی ندارد. ثروتمندترین فرد جهان، در میان انتقادهای خود به مدیران این پلتفرم گفته که اعتقاد دارد این شرکت از برخوردی بیش از حد تهاجمی برای حذف پیام‌های نفرت‌انگیز و حاوی آزار و اذیت استفاده می‌کند.

ماسک طی ماه گذشته با رونمایی از طرحی برای خرید توییتر، دنیای فناوری را تکان داد. بسیاری از سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر و مشاهیر فناوری از تلاش او، به ویژه در حمایت از آزادی بیان استقبال کردند. در قانون اساسی آمریکا، منعی برای محدود کردن افراد و پیام‌هایشان توسط شرکت‌های خصوصی وجود ندارد که باعث شده هر یک قوانین خاص خود را در این زمینه اتخاذ کنند.

بازگشت دونالد ترامپ به توییتر با ریش سفیدی ایلان ماسک

جک دورسی، یکی از بنیان‌گذاران و مدیرعامل سابق توییتر، اقدام ماسک را به عنوان راه‌حل منحصر به فردی که برای بهبود خدمات به آن اعتماد کامل دارد، تشریح کرد. پس از اینکه مالک تسلا و اسپیس‌ایکس، برنامه‌های خود را در مجموعه‌ای از توییت‌ها اعلام کرد، دورسی گفت که به برنامه‌های میلیاردر فناوری برای بازسازی توییتر اعتقاد دارد.

دورسی روز سه‌شنبه در توییتر نوشت که تصمیم ممنوعیت دونالد ترامپ، نباید توسط یک کسب‌وکار خاص گرفته می‌شد و از لزوم بازبینی تصمیمات و تکامل آنها سخن گفت. دورسی در اواخر آوریل گفته بود که به اعتقاد وی، ممنوعیت‌های دائمی، به استثنای فعالیت‌های غیرقانونی، صحیح یا باید امکان‌پذیر باشد. او هم‌چنین در ژانویه 2021 گفته بود که منع ترامپ از این پلتفرم، تصمیمی درست بوده، هر چند به آن افتخار نمی‌کند.

توییتر در یک پست وبلاگی در سال گذشته، در مورد ممنوعیت رئیس جمهور پیشین ایالات متحده گفته بود که تشخیص این شرکت بر آن بوده که توییت آخر ترامپ احتمالا الهام بخش برخی برای تکرار اعمال خشونت‌آمیز است که در 6 ژانویه 2021 رخ داده بود. بنابراین با توجه به این تصمیم، حساب کاربری ترامپ به طور دائم مسدود شد.

بازگشت مجدد دونالد ترامپ به توییتر، اقدامی بحث برانگیز خواهد بود که باعث می‌شود کاربران راست‌گرا هیجان زده شده و در مقابل افرادی با گرایش‌های سیاسی چپ را از خود دور کند. توییتر پیش از این نیز، هر چند به طور نادر، اما در تصمیمات خود تجدیدنظر کرده بود. در سال 2020، این پلتفرم تصمیم گرفت پس از به‌روزرسانی سیاست‌های خود در برابر اطلاعات هک شده، ممنوعیت حساب نشریه نیویورک پست را لغو کند.

ترامپ درباره احتمال بازگشت خود به توییتر گفته که حتی اگر حساب کاربری خود را پس بگیرد، دیگر به توییتر محلق نخواهد شد.

وی پس از ممنوعیت توییتری و خروج از قدرت، شبکه اجتماعی خود به نام “Truth Social” را ایجاد کرد. این سرویس با وجود باگ‌های متعدد، در صدر جدول دانلود‌های اپ استور در زمان انتشار، یعنی فوریه 2022 قرار گرفت. برخی از افرادی که این برنامه را دانلود کردند، هنگام تلاش برای ایجاد حساب کاربری با پیام‌های خطا مواجه شده بودند، این در حالی است که برخی دیگر نیز در لیست‌های انتظار طولانی قرار گرفتند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*