صفحه نمایش آيفون 14 پرو مکس

آيفون 14 پرو مکس، بزرگ ترین صفحه نمایش گوشی‌های اپل در طول تاریخ را خواهد داشت

مشخصات لو رفته از سری iPhone 14 به تغییر ابعاد نمایشگر مدل‌های پرو آيفون اشاره دارند. بدین ترتیب صفحه نمایش آيفون 14 پرو مکس از سایر گوشی‌های این شرکت بزرگتر خواهد بود.

تاکنون شایعات به حذف ناچ در iPhone 14 Pro و iPhone 14 Pro Max اشاره داشته‌اند. گویا اپل می‌خواهد یک طراحی دو بخشی شامل یک حفره و یک بریدگی قرصی شکل را جایگزین ناچ بکند. طبیعتا این تغییر باعث بزرگتر شدن ابعاد صفحه نمایش آيفون 14 پرو و 14 پرو مکس خواهد شد. حالا نیز شاهد لو رفتن ابعاد دقیق نمایشگر نسل جدید آيفون هستیم.

صفحه نمایش آيفون 14 پرو مکس بزرگتر از همیشه

صفحه نمایش آيفون 14 پرو مکس

اگر امیدوار بودید که اپل تغییر چشمگیری را در اندازه نمایشگر ایجاد کند، باید بگوییم که اینگونه نیست. در واقع ما با یک تغییر جزئی طرف هستیم که حتی شاید تاثیری در استفاده روزانه شما از آيفون نداشته باشد. در ادامه می‌توانید ابعاد نمایشگر مدل‌های پرو آيفون 14 را با آیفون 13 مقایسه کنید.

 • آیفون 13 پرو:  ۶.۰.۶ اینچ
 • آیفون 14 پرو: ۶.۱۲ اینچ
 • آیفون 13 پرو مکس: ۶.۶۸ اینچ
 • آیفون 14 پرو مکس: ۶.۶۹ اینچ

در واقع این تغییرات آنقدر اندک هستند که اپل به خود زحمت ایجاد تغییر در iOS و بهره بردن از فضایی اضافی را نخواهد داد. برخی از کاربران امیداور بودند که به خاطر تغییر ابعاد صفحه نمایش آیفون 14 پرو مکس، اپل مجددا نشانگر میزان درصد باتری را به نوار وضعیت باز گرداند؛ اما بعید است چنین اتفاقی رخ دهد.

صفحه نمایش آيفون 14 پرو مکس

همچنین با توجه به اینکه اپل از اندازه نمایشگر ۶.۱ و ۶.۷ اینچی در کمپین‌های تبلیغاتی خود استفاده می‌کند، فکر نمی‌کنیم آنها به جزئیات تغییر در آيفون 14 پرو و 14 پرو مکس اشاره کنند. احتمالا اپل در کمپین‌های خود به شکل هوشمندانه‌ای درصد تغییر را برجسته جلوه دهد.

البته این تغییرات فقط مخصوص مدل‌های پرو هستند و چون اپل نمی‌خواهد ناچ را در سایر مدل‌های iPhone 14 حذف کند، ابعاد نمایشگر آيفون 14 و آيفون 14 مکس به ترتیب برابر با ابعاد آيفون 13 و آيفون 13 پرو مکس خواهند بود. گفته می‌شود که اپل می‌خواهد در سری آيفون 15 ناچ قدیمی را در تمامی مدل‌ها حذف و ناچ دو تکه را جایگزین آن کند.

اگر هیچ مشکلی در زنجیره تامین آيفون پیش نیاید، باید شاهد رونمایی از سری آيفون 14 در اواخر شهریور ماه باشیم. از ۴ مدل آيفون 14 نیز دو مدل با صفحه نمایش ۶.۷ اینچی و دو مدل دیگر با صفحه نمایش ۶.۱ اینچی عرضه خواهند شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

 1. من حدود 10 ساله تو گجت نیوز دارم می نویسم گوشی با صفحه کوچیک دورانش تموم شده و سایز گوشی ها باید تا “7.8 بره، یک عده بی عقل تی فوسی سونی پرست و حاشیه پرست می پرن بهم می گن گوشی باید سایزش “4 باشه!

  بعضی ها فهمشون خیلی کوره

  حالا اینا به کنار
  گجت نیوز نوشته “صفحه نمایش آيفون ۱۴ پرو مکس بزرگتر از همیشه”

  !!!!!
  یک صدم درصد اینچ بیشتر!!!!، بزرگتر از همیشه! من فکر کردم “7.5 شده!