اولین تصویر از جایگزین پژو 206

اولین تصویر از جایگزین پژو 206 منتشر شد؛ یک شاسی بلند جمع و جور!

ایران خودرو به تازگی اولین تصویر از جایگزین پژو 206 را منتشر کرده است. امکانات رفاهی، مشخصات فنی و قیمت این خودرو را در ادامه بخوانید.

اگرچه برنامه‌های ایران خودرو برای امسال و سال آینده در هاله‌ای از ابهام است، اما این شرکت خودروسازی از رونمایی از دو نسخه هاچ بک و هاچ بک کراس TF21 خبر داده است. به گفته مدیران این گروه خودروسازی، این مینی کراس جدید قرار است در تابستان سال 1402 معرفی شود.

اولین تصویر از جایگزین پژو 206 را ببینید

آن‌طور که برخی از منابع خبری آگاه و نزدیک به این شرکت گفته‌اند، ایران خودرو قصد دارد هاچ بک تی اف 21 را در تیپ‌های مختلفی راهی بازار داخلی کند. همچنین گفته شده است که خودروی جدید قرار است جایگزینی برای پژو 206 باشد. البته پژو 206 خودرویی همچنان محبوب، مخصوصا در بین جوانان است، ولی باید دید محصول جدید ایران خودرو چه امکانات و مشخصاتی دارد.

اولین تصویر از جایگزین پژو 206

لازم به ذکر است که این پروژه چند ماهی است که مراحل اجرایی‌اش شروع شده، ولی تا به امروز خبر رونمایی آن در سال آینده به صورت محرمانه بوده و امروز ویدیوی کوتاهی از نحوه طراحی آن منتشر شده که ما را با طراحی آن و برخی نکات دیگر آشنا می‌کند. از طرف دیگر هاچ بک کراس TF21 در دسته محصولات گروه B قرار می‌گیرد و مشخصات فنی تیپ‌های مختلف آن متفاوت است.

بد نیست بدانید که ساده ترین نسخه این خودرو مجهز به پیشرانه TU3A است و نیروی محرکه این موتور توسط یک گیربکس 5 دنده دستی به محورهای آن منتقل می‌شود. از نظر شباهت بین پیشرانه‌ها، موتور مذکور شبیه به موتور تیپ‌های 2 و 3 پژو 206 است.

بدیهی است که نسخه فول آپشن محصول جدید ایران خودرو امکانات رفاهی و آپشن‌ها و نیز مشخصات فنی بهتری دارد. برای مثال جالب است بدانید که نسخه فول آپشن مجهز به پیشرانه 3F ایپکو است و دارای یک جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک خواهد بود. متاسفانه اطلاعات تکمیلی درباره این هاچ بک کراس منتشر نشده و نمی‌دانیم که طراحی ظاهری آن چگونه است.

اولین تصویر از جایگزین پژو 206

از طرف دیگر اطلاعات و داده‌های مهم‌تری نظیر مشخصات فنی، امکانات رفاهی و قیمت تیپ‌های مختلف آن نیز مشخص نیست و باید فعلا صبر پیشه کرد. انتظار داریم که طی هفته‌های آینده اطلاعات بیشتری درباره این خودرو کسب کنیم، چرا که عملا چیزی تا رونمایی و عرضه آن باقی نمانده است.

ایران خودرو در اطلاعیه‌ای بیان کرده که ممکن است برای این خودروی جدید از پیشرانه مشهور سه سیلندر خود بهره ببرد. ناگفته نماند که برنامه ایران خودرو و هدف این شرکت از رونمایی چنین خودرویی، کمک به بازار اقتصادی خودرو در کشور است.