اندازه‌گیری قند خون در ساعت های هوشمند هواوی

قابلیت اندازه‌گیری قند خون به ساعت های هوشمند هواوی می‌آید

هواوی در یک نشست مطبوعاتی تشریح کرده که به زودی قابلیت‌های پیشرفته پزشکی مثل اندازه‌گیری قند خون و نظارت روی عملکرد ریه به ساعت های هوشمند هواوی اضافه خواهد شد.

ساعت های هوشمند هواوی یکی از زیباترین و بهترین محصولات موجود در بازار هستند. آن‌ها عمر باتری طولانی هم دارند. به طور مثال هواوی واچ GT 3 Pro می‌تواند با هر بار شارژ کامل تا ۱۴ روز شارژدهی داشته باشد. این درحالیست که بسیاری از ساعت‌های هوشمند پرفروش بازار مثل اپل واچ سری ۷ و گلکسی واچ ۴ سامسونگ تنها یک روز شارژ نگه می‌دارند.

انقلاب هواوی در امکانات پزشکی ساعت‌های هوشمند

اما هواوی به همین راضی نیست؛ این کمپانی به دنبال ارائه امکاناتی انقلابی در نسل آینده ساعت‌های هوشمند خودش است. آنطور که Gadgets & Wearables گزارش می‌دهد، هواوی اخیراً در یک نشست مطبوعاتی، آینده گجت‌های پوشیدنی خودش را تشریح کرده است. در این رویداد He Gang یکی از مدیران هواوی توضیح داده که این کمپانی به دنبال اضافه کردن قابلیت اندازه‌گیری قند خون ، نظارت روی عملکرد ریه و مدیریت سلامت بدن در ارتفاعات به سیستم نظارت روی سلامتی TruSeen ساعت های هوشمند هواوی است.

اندازه‌گیری قند خون در ساعت های هوشمند هواوی

در حال حاضر هیچ روش غیرتهاجمی نیست که بتوان از طریق آن سطح قند خون را اندازه‌گیری کرد. منبع معتقد است که هواوی در حال همکاری با چندین مؤسسه پزشکی متخصص برای توسعه غربال‌گری خطر مبتلا به هیپرگلیسمی، ارزیابی سطح گلوکز و سیستم هشداردهنده اولیه برای مشکلات احتمالی است.

فعلا باید منتظر ماند و دید که چه زمانی هواوی این امکانات را به ساعت های هوشمند خود اضافه می‌کند. غول چینی دنیای فناوری در این راه رقابت سختی با شرکت اپل دارد. آنطور که گزارش‌ها نشان می‌دهد، اپل نیز به دنبال ارائه چنین قابلیت‌های مشابهی روی اپل واچ است. سال گذشته یک حق اختراع از سوی اپل برای اندازه‌گیری سطح قند خون از طریق یک روش غیرتهاجمی به ثبت رسید. بنابراین آیا اپل واچ در این زمینه پیش‌رو خواهد بود؟ تنها زمان این را نشان می‌دهد و البته افشاگران نیز به محض اینکه به اطلاعات تازه‌ای دست پیدا کنند، قطعاً ما را هم مطلع خواهند کرد.

اما نظارت روی سلامت ریه قابلیت جالب توجهی است که تاکنون حرفی از آن نشنیده بودیم. هواوی می‌گوید این فناوری از مجموع داده‌های جمع‌آوری شده از طریق ضربان قلب، سطح اکسیژن خون و سایر حسگرها برای پیش‌بینی خطر ابتلای کاربر به بیماری‌های مزمن انسدادی ریه که باعث انسداد جریان هوا از داخل ریه‌ها می‌شود، استفاده خواهد کرد. سیستم مدیریت سلامت کاربر در ارتفاعات نیز واکنش بدن در ارتفاعاتی با فشار هوای کم را خواهد سنجید و کاربر را از شرایطی که دارد مطلع خواهد کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. ایده خیلی خوبیست لطفادرصورت تحقق مارامطلع فرمایید باتشکر