رونمایی از اسپیکر پیشرفته‌ی BeoLab 90 با توان خروجی ۸۲۰۰ وات

کمپانی دانمارکی بنگ و اند اولافسن Bang & Olufsen یکی از شرکت های با سابقه و صاحب نام در زمینه تولید سیستم های صوتی خصوصا بلنگوهای قدرتمند است که اکنون جشن سالگرد ۹۰ سالگی خود اسپیکر پیشرفته‌ی BeoLab 90 را معرفی کرده است.این اسپیکر دارای ۱۲.۵ سانتیمتر طول و بیش از ۱۳۷ کیلوگرم وزن است و می‌تواند صدای خروجی زمین لرزان ۸۲۰۰ وات را از طریق یک مجموعه‌ی ترکیبی از درایورها و آمپلی‌فایرها با قیمت کلی ۴۰۰۰۰ دلار عرضه کند.

درواقع با بلندگویی مواجه هستیم که شکل سنتی محصولات این بخش را تغییر می‌دهد. در درون طراحی زیبای ۳۶۰ درجه‌ای، ۱۸ درایور اسپیکر قرار دارند که هر کدام دارای آمپلی‌فایر خاص خود می‌باشند.

اما داستان BeoLab 90 فقط به قدرت اختصاص ندارد. دریافت بهترین تجربه‌ی صوتی در منازل اغلب نیاز به قرارگیری مناسب چیدمان آمپلی‌فایرها، درایورها، واحدهای صوتی و واحدهای باس دارد، اما BeoLab 90 به گونه‌ای طراحی شده که در صورت نیاز تغییر جهت دهد.

در این دستگاه از تکنولوژی‌های فراوان و کنترل‌های زیادی استفاده شده است. تکنولوژی Active Room Compensation، خروجی صدا را بر اساس عواملی مانند ترکیب اتاق، مکان اثاثیه، و مکان بلندگو مرتبط با جای نشستن کاربر تنظیم می‌نماید. علاوه بر این کنترل Beam Width به کاربر امکان انتخاب مکان مناسب مختلف را جهت تناسب مکان‌های شنیداری مختلف و تعداد افراد موجود در اتاق می‌دهد. این ویژگی‌ها قابل کنترل از طریق یک اپلیکیشن اسمارت‌فون هستند.

همچنین یک اپلیکیشن اختصاصی دارد که به شما امکان می دهد اسپیکر را برای اتاقی که در آن قرار دارد بهینه سازی و تنظیم نمایید (و برای نمونه با در نظر داشتن محل قرارگیری مبلمان آن را طوری قرار دهید که در پوشش صدایش اختلالی ایجاد نشود).

BeoLab 90 مجهز به اتصالات متفاوت در کنار اتصال وایرلس WiSA-compliant است که از باند ۵.۲-۵.۸ گیگاهرتز برای انتقال صوت وایرلس ۲۴ بیت غیرفشرده در نرخ نمونه‌ی تا ۹۶ کیلوهرتز استفاده می‌کند.

چنین قابلیت‌های فوق‌العاده‌ای قطعا ارزان نخواهد بود. برای یک جفت BeoLab 90 باید مبلغ ۷۸۰۰۰ دلار پرداخت نمود و این محصول از اوایل ماه نوامبر وارد بازارها خواهد شد.

منبع : gizmag

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*