ماشین پرنده ایکس پنگ

قیمت یک ماشین پرنده چقدر خواهد بود؟

با نزدیک‌تر شدن تولید انبوه خودروهای پرنده، این سوال مطرح می‌شود که قیمت یک ماشین پرنده چقدر خواهد بود؟ در ادامه به پاسخ این سوال می‌پردازیم.

ماشین های پرنده همیشه عضو جداناپذیری از داستان‌های علمی-تخیلی بوده‌اند. اینکه یک خودرو بتواند از زمین بلند شود و مانند هواپیما در آسمان به پرواز در بیاید زمانی غیرممکن به نظر می‌رسید، اما حالا رفته‌رفته به واقعیت نزدیک‌تر می‌شود.

ماشین پرنده اسکای درایو SD03

ماشین های پرنده مدت‌ها است که وجود دارند؛ اگر بخواهیم دقیق بگوییم، از سال 1917. با این حال، اولین ماشین پرنده آن‌طور که تصور می‌شود توانایی پرواز نداشته است. این خودروها به صورت انبوه تولید نشده‌اند و همچنان محصولاتی غیرمعمول و به دور از دسترس عموم باقی مانده‌اند. با وجود تمام این‌ها، شرکت‌های انگشت‌شماری در حال حاضر پیشگام مسیر عمومی‌سازی خودروهای پرنده هستند.

یکی از موانع پیش روی خودروهای پرنده در راه ورود به تولید انبوه، نبود چهارچوب مقرراتی مشخص برای آن‌ها است. اول از همه، این سوال به وجود می‌آید که مشخصه‌های مورد نیاز برای راندن یک ماشین پرنده چیست؟ سوال دیگر این است که تصادف با این خودروها چطور منطقه پایین خود را تحت تاثیر قرار می‌دهد؟ مسئله کلیدی دیگر این است که قیمت یک ماشین پرنده چقدر خواهد بود؟ قیمت به این دلیل اهمیت بالایی دارد که تعیین می‌کند چقدر از عموم مردم توانایی استفاده از آن‌ها را خواهند داشت.

قیمت ماشین های پرنده

ماشین پرنده جتسون ONE

احتمالاً در آینده نه چندان دور ماشین های پرنده هم به جمع سایر دارایی‌های لوکس و پر زرق و برق مثل جت‌ها و جزیره‌های شخصی اضافه می‌شوند. در حال حاضر عده‌ای خودروی پرنده دارند، ولی طی سال‌های آینده افراد بیشتری به آن دسترسی پیدا خواهند کرد. با وجود این، ماشین های پرنده به هیچ وجه ارزان نخواهند بود و در ضمن، حداقل در حال حاضر نمی‌توان به میانگین مناسبی از قیمت آن‌ها رسید.

به عنوان مثال، شرکت سوئدی «جتسون» (Jetson) یک «خودروی اسپرت پرنده» با نام جتسون ONE را ساخته است و برای فروش آن با قیمت 92 هزار دلار برنامه دارد. منتها این محصول نه گزینه مناسبی برای سفرهای طولانی است و نه هر اندازه بدنی را پوشش می‌دهد؛ جتسون وان می‌تواند به مدت 20 دقیقه سرنشینانی با وزن 95 کیلوگرم یا کمتر را در آسمان به پرواز در بیاورد.

ماشین پرنده اکس پنگ X2

از طرفی دیگر، شرکت چینی تولیدکننده خودروهای برقی «اکس پنگ» (Xpeng) قصد شروع تولید انبوه ماشین پرنده خود تا سال 2024 و فروش آن با قیمت حدود 157 هزار دلار را دارد. تا زمان نگارش این مطلب هنوز نام رسمی این خودرو مشخص نشده است. البته واضح است که چنین فناوری پیشرفته‌ای قیمت بالایی خواهد داشت.

خودروهای پرنده مختلف زیادی در آینده نزدیک به عرضه می‌رسند و مثل خودروهای مرسوم کنونی، قیمت آن‌ها به قابلیت‌هایشان بستگی دارد. شاید بتوان با کمتر از 100 هزار دلار هم به چنین خودرویی دست پیدا کرد، اما در عین حال محصولی دیگر با قیمت بیش از 1 میلیون دلار در دسترس قرار بگیرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*