حریم خصوصی واتساپ

با این ویژگی جدید، واتساپ سرانجام به حریم خصوصی شما احترام می‌گذارد

سرانجام واتساپ با توسعه یک ویژگی‌ جدید، در حفظ حریم خصوصی کاربرانش قدم برداشته که این می‌تواند خبر خوبی برای طرفداران این پلتفرم باشد.

در حال حاضر واتساپ مشغول توسعه قابلیتی است که کاربران مدت‌ها انتظارش را می‌کشیدند. این پلتفرم در حال آزمایش روی یک ویژگی‌ جدید است که به کاربران امکان مخفی کردن وضعیت «آنلاین» هنگام استفاده از این پیام رسان را می‌دهد.

به نقل از وب سایت WABetaInfo از طریق این ویژگی می‌توان تعیین کرد که چه کسانی وضعیت آنلاین یا زمان استفاده شما از این برنامه را می‌توانند ببینند. این تنظیمات می‌تواند هم برای Last seen (آخرین بازدید) و هم برای Profile photo (عکس پروفایل) کارایی داشته باشد.

برخی از کاربران این ویژگی را بسیار مفید می‌دانند، زیرا با این ویژگی جدید اساسا واتساپ به حریم خصوصی شما احترام می‌گذارد. در نتیجه، مخاطبین از آنلاین بودن شما اطلاع نخواهند داشت و این مسئله از آزار و اذیت‌های برخی از آن‌ها جلوگیری می‌کند.

در این تنظیمات واتساپ به کاربر اجازه می‌دهد که از بین گزینه‌های Everyone (همه) یا Same as last seen (همان گزینه‌ای که برای لست سین انتخاب کرده‌اید) یکی را انتخاب کنید. برای درک بهتر تصویر زیر را بررسی کنید.

حریم خصوصی واتساپ

بهبود تنظیمات حریم خصوصی واتساپ

به عبارت واضح‌تر، یک کاربر می‌تواند تعیین کند که فقط مخاطبین او وضعیت Last seen (آخرین بازدید) او را ببینند. به این ترتیب از همین گزینه برای وضعیت آنلاین می‌توانید استفاده کنید. همچنین این وب سایت زمانی که واتساپ در سال 2021 شروع به ایجاد قابلیتی برای پنهان کردن خودکار «آخرین بازدید» کرده بود را یادآوری می‌کند. با این حال، این ویژگی برای جلوگیری از مشاهده و نظارت برنامه‌های متفرقه از وضعیت کاربران ارائه شده است.

این قابلیت جدید واتساپ که همچنان در حال توسعه است و تاریخ انتشار رسمی‌ آن هنوز فاش نشده، به حفظ حریم خصوصی کاربران کمک خواهد کرد. علاوه بر این، قابلیت مخفی کردن وضعیت آنلاین از پاسخگویی سریع شما به مخاطبینی که می‌دانند آنلاین هستید و منتظر جواب سریع شما هستند و مشکلات و ناراحتی‌های احتمالی که در پی این مسائل رخ می‌دهند، جلوگیری می‌کند.

با آنکه پیام رسان واتساپ در پیاده سازی و تحقق خواسته‌ها و انتظارات کاربرانش زمان زیادی را صرف کرده و آن‌ها را مدت طولانی به انتظار گذاشته، اما در ماه‌های اخیر این پلتفرم سعی کرده که در تحقق خواسته‌های کاربران سرعت خود را بالا ببرد.

اخیرا این شرکت به‌روزرسانی را ارائه کرده که به کاربران اجازه می‌دهد تا تصویر پروفایل و وضعیت آخرین بازدید را از دید افراد خاص مخفی کنند. علاوه بر این، واتساپ به‌روزرسانی بزرگی را برای گروه‌ها و همچنین ویژگی پشتیبانی از چند دستگاه را که یکی از خواسته‌های همیشگی کاربران در طول این سال‌ها بوده را اعلام کرده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*