بزرگترین ابرماه سال

لذت تماشای بزرگترین ابرماه سال را از دست ندهید

علاقه‌مندان به پدیده‌های نجومی می‌توانند بزرگترین ابرماه سال را روز چهارشنبه 22 تیر 1401 تماشا کنند. در ادامه با جزئیات رصد این ابرماه آشنا خواهیم شد.

کره ماه در ساعت 13 و 30 دقیقه روز چهارشنبه 22 تیر 1401 در نزدیک ترین فاصله خود از زمین قرار خواهد گرفت؛ یعنی فاصله ماه با زمین به 357 هزار و 264 کیلومتر خواهد رسید. حدود 9 ساعت و 38 دقیقه پس از آن ماه کامل خواهد شد و در آسمان شب نمای بسیار جذابی را به وجود خواهد آورد. در شامگاه چهارشنبه 22 تیرماه علاقه‌مندان به پدیده نجومی می‌توانند بزرگترین ابرماه سال را رصد کنند.

جزئیات رصد تماشای بزرگترین ابرماه سال

بزرگترین ابرماه سال

با وجود این که ماه در شامگاه چهارشنبه 22 تیر 1401 به بزرگترین ماه کامل در سال 2022 تبدیل خواهد شد، اما تغییر فاصله ماه برای بسیاری از افرادی که به شکل مستقیم آن را رصد می‌کنند، قابل مشاهده نخواهد بود. البته با رصد این ماه در زمان طلوع یا غروب می‌توان آن را به شکل یک ابرماه دید؛ چرا که در این زمان به دلیل خطای دید دیدن ماه برای مدت کوتاهی ماه بزرگتر از حد معمول به چشم خواهد آمد.

گفتنی است این ابرماه نسبت به سایر ماه‌های کامل سال حدود 14 درصد بزرگتر و حدود 30 درصد درخشان‌تر به نظر می‌رسد. همچنین اگر در چهارشنبه فرصت رصد این ابرماه را پیدا نکردید، در 20 مردادماه ابرماه دیگری رخ خواهد داد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*