حکایت وام ۲۵ میلیون تومانی خرید خودرو و سمندی که ۶۰ میلیون تومان تمام می شود !

این روزها خودروسازان داخلی حال روز خوشی ندارند و میزان فروش محصولات آنها بسیار پایین آمده است.اگرچه کمپین نخریدن خودروی صفر داخلی به دلیل کیفیت پایین این محصولات در ازای مبلغ پرداختی برای آنها تاثیر گذار بوده است ، با این حال عدم داشتن نقدینگی کافی مردم هم یکی از دلایل اصلی این اتفاق می باشد.

حالا دولت برای حمایت از مردم و ایجاد رونق اقتصادی در کشور بسته حمایتی تدارک دیده که بر اساس آن ، ۲۵ میلیون تومان وام برای خرید خودرو با نرخ سود ۱۶ درصد و همچنین یک کارت اعتباری ۱۰ میلیون تومانی برای خرید کالای با دوام به مردم داده خواهد شد.

خبر این بسته از همان روزهای اول سروصدای زیادی به پاکرد و بعد از مدتی، ولی‌الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد که زمان اجرایی شدن این بسته از نیمه دوم ماه جاری (آبان)‌ خواهد بود و افراد در این زمان می‌‌توانند حداکثر تا ۸۰ درصد قیمت خودرو را دریافت کنند که این میزان حداکثر ۲۵ میلیون تومان خواهد بود که با سود ۱۶ درصدی و زمان باز پرداخت ۷ ساله عرضه خواهد شد.

تا اینجای کار همه چیز به نظر خوب می آید.تصور کنید شما می توانید با پرداخت مبلغ ۷ میلیون تومان یک خودرو سمند LX با قیمت ۳۲ میلیون تومان را تهیه و باقی مبلغ را با وام ۲۵ میلیون تومانی پرداخت کنید.اما این تمام ماجرا نیست !

پیشنهاد میکنیم نگاهی به تصویر زیر بیاندازید :

تصویر بالا از سامانه ” محاسبه سود و مبلغ هر قسط تسهیلات بانک ملت ” تهیه شده است.در این سامانه شما می توانید با وارد کردن نوع ، مبلغ ، مدت باز پرداخت و نرخ سود تسهیلات ، از میزان سود نهایی آن مطلع شوید.

همانطور که می بینید ، میزان سود تسهیلات مشارکت مدنی به مبلغ ۲۵ میلیون تومان ( مبلغ وام خودرو ) با دوره بازپرداخت ۲۵۵۵ روز ( ۷ سال ) و نرخ سود ۱۶ درصد ، مبلغ ۲۸ میلیون تومان می باشد که با جمع مبلغ اصلی تسهیلات یعنی ۲۵ میلیون تومان ، جمعا ۵۳ میلیون تومان برای شما تمام خواهد شد.اما هنوز تمام نشده ، با اضافه کردن مبلغ باقی مانده خودرو ( ۷ میلیون تومان اولیه ) به ۵۳ میلیون تومان ، یک سمند LX برای شما ۶۰ میلیون تومان تمام خواهد شد که تقریبا به میزان بهای ۲ خودرو می باشد !

البته آقای سید محمد بیاتیان ، عضو کمسیون صنایع و معادن مجلس در مورد مبلغ باز پرداخت وام ۲۵ میلیون تومان گفته است که این مبلغ ۴۷ میلیون تومان می باشد.که اگر این سخنان صحت داشته باشد هم ، همچنان می بایست ۵۴ میلیون تومان برای خرید یک دستگاه سمند پول بپردازیم.

با این تفاسیر بهتر است قبل از گرفتن وام خودرو به نکات اشاره شده بالا توجه فرمایید !

نظر شما چیست ؟

تهیه شده در گجت نیوز

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۲ دیدگاه

 1. من ک میخوام وام بگیرم برم ماشین بخرم :Happy-Grin: اینا هم خالی بندیه :Liar: مگه میشه اخه ۲۸ میلیون بکشه روش عجبا دروغ نگید اقا جان :THANK-YOU:

  از اطلاع رسانی ممنون واقعا جالب بود :Who-s-the-man:

 2. اینکه خیلی خوبه
  هفت میلیون اول که میگرن قیمت واقعی ماشینشونه ،بقیش دیگه گرون فروشی
  احسنت بر این فکرشون
  من نمیدونم چرا اینا فکرشون رو روی پیشرفت صنعت خودرو متمرکز نمیکنن

 3. آقا این دولت تدبیر امید است که دیکه مردم از همه چیز ناامید کرده توی ترکیه که حتی قطره ای نفت ندارند وضع اونا از مابهترند ولی حتی ماشینهاشون بدون سود طبلیغ مکنند :The-Incredible-Hulk:

 4. پول این ملت بدخت چجوری حیف ومیل میشه

 5. ببین چه طور خون مردم رو میخورن

 6. هر کی این وام رو بگیره یعنی خودشو بدبخت کرده :Weary:

 7. دولت تدبیرو امید چه تدبیری اندیشیده!

 8. از همه کاربران فهیم گجت نیوز خواهش می کنم در کامنت هاتون ادب رو رعایت کنید که ماهم بتونیم تمام نظرات شما رو تایید کنیم ، سپاس فراوان

 9. جالبتر اینکه بعد از ۷ سال و پرداخت ۶۰ میلیون تومان بابت یک دستگاه سمند ، هیچکس اون ماشین رو از شما ۱۵ میلیون هم نمی خره !
  یعنی ۴۵ میلیون تومن ضرر !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 10. بسیار ممنون از اطلاع رسانیتون . ۹۰ درصد مردم از این اعداد و ارقام اطلاعی ندارند .