نوکیا از ارائه تبلت جدید خود تحت ویندوز 8 خبر داد

 

نوکیا به چشم‌اندازی فراتر از گوشی‌های هوشمند می‌اندیشد و قصد دارد با ارائه یک رایانه لوحی تحت‌ویندوز 8 به رقابت با دیگر عرضه‌کنندگان رایانه‌های لوحی برخیزد.
شرکت نوکیا قصد دارد یک رایانه لوحی ۱۰ اینچی را وارد بازار کند که با سیستم عامل ویندوز 8 کار می‌کند.

گزارشات منابع ناشناس حاکی از این است که نوکیا این رایانه لوحی را در سه ماهه چهارم سال جاری وارد بازار خواهد کرد.

به گزارش وب سایت eweek خبرهای منتشرشده در این‌باره حکایت از آن دارد که نوکیا کار تولید این رایانه لوحی را در قالب یک قرارداد برون‌سپاری به شرکت کمپل الکترونیک واگذار کرده است و قصد دارد در اولین مرحله عرضه آن حدود ۲۰۰ هزار دستگاه از آن را روانه بازار کند.
این رایانه لوحی دارای یک صفحه نمایش ۱۰ اینچی و ریزتراشه‌های دو هسته‌ای Qualcomm خواهد بود. منابع ناشناسی که به انتشار این خبر پرداخته‌اند، جزئیات بیشتری در مورد مشخصات این رایانه لوحی فاش نکرده‌اند.
شرکت نوکیا که در زمینه ساخت گوشی‌های هوشمند تحت سیستم‌عامل ویندوز فون همکاری تنگاتنگی با مایکروسافت دارد، تاکنون چندین گوشی از این نوع را وارد بازار کرده است.
اما حالا به نظر می‌رسد این شرکت به چشم‌اندازی فراتر از گوشی‌های هوشمند می‌اندیشد و قصد دارد با ارائه یک رایانه لوحی تحت‌ویندوز 8 به رقابت با دیگر عرضه‌کنندگان رایانه‌های لوحی برخیزد.
ظاهراً نوکیا که تاکنون چندین گوشی تحت ویندوز فون را روانه بازار کرده است، به دنبال کسب تجارب تازه‌ای از دیگر فناوری‌های همراه است.
شرکت مایکروسافت نیز در صدد است در چند ماه آینده نسخه نهایی سیستم عامل ویندوز 8 خود را روانه بازار کند. مایکروسافت این سیستم عامل را طوری طراحی کرده است که سازگاری زیادی با فناوری‌های صفحه لمسی دارد.


منبع : eweek
 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*