ایرانسل و اتحادیه تاکسیرانی های شهری

ایرانسل با اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد

ایرانسل و اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند. این تفاهم‌نامه با تمرکز بر سیستم ارتباطی بی سیم تاکسی منعقد شده است.

تفاهم نامه همکاری ایرانسل و اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور امضا شد. از اهداف امضای این تفاهم نامه می‌توان به تحقق تحول دیجیتال در صنعت حمل و نقل کشور اشاره کرد. این تفاهم نامه با تمرکز بر ارائه سیستم بی سیم ایرانسل «واکه» بین این اپراتور تلفن همراه و اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور تبادل شده است.

آیین امضا و تبادل تفاهم‌نامه مذکور و رونمایی از سیستم ارتباطی بی سیم تاکسی در روز گذشته، پنجشنبه 27 مرداد 1401 برگزار شد. دکتر مرتضی ضامنی، مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور و مهندس محسن یوسف‌پور، مدیر کل راهکارهای سازمانی ایرانسل در این مراسم حضور داشتند. مراسم مذکور در سی و نهمین مجمع عمومی سالیانه اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور برگزار شد.

اهداف امضای تفاهم نامه همکاری ایرانسل و اتحادیه تاکسیرانی های شهری

اعلام آمادگی طرفین برای مشارکت در بازاریابی، اجرای پروژه‌ها، توسعه‌ی محصولات و زیرساخت‌ها، تجاری‌سازی فناوری و سرمایه‌گذاری در حوزه‌های سرویس ارتباطی بی سیم و سایر حوزه‌های مرتبط و مورد علاقه طرفین، از جمله موضوع‌هایی بودند که در این تفاهم‌نامه به آنها پرداخته شد.

راهکارهای سازمانی ایرانسل با توجه به پتانسیل خود برای ارائه خدمات به سازمان‌ها و صنایع مختلف و حمایت از آنها به منظور توانمندسازی، اهدافی را در این توافق‌نامه پیگیری کرد که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اجرای برقراری ارتباط چند رسانه‌ای در سامانه تاکسیرانی شهری کشور در تمام شهرها
  • مشارکت در پیاده کردن ارتباطات چند رسانه‌ای و مبتنی بر شبکه دیتا که به کاربران اجازه می‌دهد در محدوده شبکه سلولی (3G, 4G/LTE, 5G) به صورت فرد به فرد یا فرد به گروه و به طور مستقیم، با هم مکالمه صوتی یک‌سویه، انتقال تصویر، انتقال پیام یا ارسال فایل داشته باشند.

ایرانسل به عنوان نخستین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران با این تفاهم نامه، سرویس‌ها و خدماتی را در اختیار اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور قرار می‌دهد که سیستم بی سیم ایرانسل «واکه» یکی از آنها محسوب می‌شود. واکه یک بستر ارتباطی برای مکالمه بین فرستنده و گیرنده به صورت همزمان و بدون شماره‌گیری است. این بستر به کاربران اجازه می‌دهد فقط با فشردن و نگه داشتن یک کلید به صورت مستقیم با هم مکالمه صوتی یا چند رسانه‌ای (تبادل ویدیو، عکس و پیام) داشته باشند.

این راهکار، تماس‌ها را بدون درنگ و بر بستر شبکه امن ایرانسل برقرار می‌کند و امکان تبادل سریع پیام‌ها را فراهم خواهد کرد. این سرویس با استفاده از تجهیزات اختصاصی (دستگاه‌های بی سیم) به منظور تماس‌های فرد به فرد و فرد به گروه قابل دسترسی خواهد بود. واکه با امنیت و سرعت بالا در برقراری تماس بدون شماره‌گیری، به یک راهکار ایده‌آل برای کاربرانی تبدیل شده که به سرعت، امنیت، تمرکز و پایداری در ارتباطات صوتی و چند رسانه‌ای خود اهمیت می‌دهند.

طیف وسیعی از کسب و کارهای حوزه تدارکات، حمل و نقل، تامین امنیت، حراست و اماکنی مثل مجتمع‌های تجاری، فرودگاه‌ها، راه‌آهن، بنادر، پارکینگ‌های عمومی، فروشگاه‌های بزرگ، هتل‌ها و مانند این‌ها می‌توانند از این راهکار استفاده کنند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*