پردازنده تنسور 2

پردازنده تنسور 2 سرانجام نام واقعی خود را پیدا کرد؛ با مغز پیکسل 7 گوگل آشنا شوید

گوگل با بروزرسانی صفحه گوشی پیکسل 7 خود نام واقعی پردازنده تنسور 2 را فاش کرد. نام جالب این تراشه می‌تواند زمینه‌ای برای نامگذاری نسخه‌های بعدی این چیپست‌ها باشد.

گوگل سرانجام جزئیات رویداد ماه آینده خود را منتشر کرد و اطلاعاتی در خصوص آن را در اختیارمان قرار داد. در این رویداد قرار است سری جدید گوشی‌های هوشمند این کمپانی و نسل اول ساعت‌های هوشمند گوگل به طور رسمی رونمایی شوند.

البته با توجه به این که تقریبا تمامی اطلاعات مربوط به گوشی‌های پیکسل 7 و ساعت هوشمند گوگل پیش از این افشا شده‌اند، بعید است که رویداد پیش روی گوگل بتواند در این زمینه چندان جذاب عمل کند. با این حال ستاره رویداد ماه اکتبر گوگل پردازنده تنسور 2 خواهد بود که نام آن به تازگی افشا شده است.

پردازنده تنسور 2، قلب تپنده گوشی‌های پیکسل 7

بر اساس گزارش یکی از کاربران توییتر، گوگل به تازگی صفحات مربوط به گوشی‌های پیکسل 7 و پیکسل 7 پرو را بروزرسانی کرده است؛ به طوری که اکنون نام و برند تراشه به کار رفته در Pixel 7 به طور رسمی اعلام شده است. تا پیش از این، نسل دوم تراشه‌های تنسور گوگل تنها با نام «پردازنده‌های نسل آینده» شناخته می‌شدند. با این حال، بر اساس اطلاعات جدید منتشر شده توسط گوگل، این تراشه‌ها Tensor G2 نام خواهند داشت.

پردازنده تنسور 2

علیرغم این که ممکن است در ظاهر، نامگذاری G2 کمی کلیشه‌ای به نظر برسد، اما برعکس، این نام گذاری کاملا هوشمندانه و جالب است؛ چرا که حرف G در این برند، هم می‌تواند به معنای Generation (نسل) در نظر گرفته شود و هم اول کلمه Google. به این ترتیب، نه تنها این کمپانی نام‌گذاری آینده این تراشه‌های خود را از هم اکنون پایه‌ریزی کرده است؛ بلکه از برند خود نیز در این نامگذاری استفاده کرده است.

متاسفانه به جز این نامگذاری، هیچ گونه اطلاعات دیگری در خصوص پردازنده پردازنده تنسور 2 در اختیارمان نیست. گوگل همچنان در تبلیغات خود، تمرکز این نسل از تراشه‌هایش را بیش از ارائه عملکرد قدرتمند و یا بهبود قابلیت‌های ارتباطی، در ارائه قابلیت‌های مفید و کاربردی برای کاربران دانسته است.

با این وجود، همچنان برای آگاهی از عملکرد واقعی این تراشه باید تا رویداد ماه آینده گوگل منتظر بمانیم. البته عملکرد تراشه‌های تنسور در گوشی‌های پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو بسیار عالی بود. با این وجود هنوز جنبه‌های بسیاری وجود دارد که نیازمند بهبود خواهد بود.

تراشه Tensor

علیرغم این که هنوز نسل دوم از تراشه‌های تنسور گوگل رونمایی نشده است، از هم اکنون می‌دانیم که سامسونگ با جدیت مشغول کار بر روی نسل چهارم از این تراشه‌ها برای استفاده در گوشی‌های پیکسل 8 و شاید محصولات دیگر گوگل در سال آینده است. در حال حاضر مطلقا هیچ اطلاعاتی در خصوص جزئیات این تراشه‌ها در اختیارمان نیست. اما با اعلام سیستم نامگذاری این تراشه‌ها حداقل می‌دانیم که نسل بعدی از چیپست‌ها گوگل، Tensor G3 نام خواهند گرفت!

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*