فیلتر دائمی اینستاگرام

اظهار نظر جدید وزیر ارتباطات به معنی فیلتر دائمی اینستاگرام و واتساپ است؟

وزیر ارتباطات اخیرا به مردم توصیه کرد تا کسب‌وکارهای خود را به پلتفرم‌های داخلی منتقل کنند؛ اما آیا این اظهارنظر به معنای فیلتر دائمی اینستاگرام و واتس اپ است؟

طی هفته گذشته محدودیت‌های شدیدی روی دسترسی کاربران به اینترنت بین‌الملل اعمال شد و در این میان وزارت ارتباطات دو پلتفرم خارجی اینستاگرام و واتساپ را فیلتر کرد. البته بسیاری از افراد فیلترینگ اینستاگرام و واتس اپ را به دلیل اظهارات ابراهیم رئیسی، رئیس دولت سیزدهم که روی اهمیت اینستاگرام در اشتغال‌زایی تاکید کرده بود، موقتی می‌دانستند؛ اما اظهار نظر جدید وزیر ارتباطات از احتمالا فیلتر دائمی اینستاگرام و واتساپ حکایت دارد.

احتمال فیلتر دائمی اینستاگرام و واتساپ

عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات به تازگی در خصوص محدودیت‌هایی که در فضای مجازی به وجود آمده عنوان کرد در شرایط فعلی و تا زمانی نامعلوم، فیلتر شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام و واتس اپ ادامه خواهد داشت. وی در ادامه خطاب به کسب و کارهایی که روی این پتلفرم‌ها فعالیت می‌کنند گفت مردم فعالیت اقتصادی خود را به پلتفرم‌های ایرانی انتقال دهند.

فیلتر دائمی اینستاگرام

وزیر ارتباطات در ادامه گفته‌های خود تاکید کرد ما سعی داریم تا کسب‌وکارها دچار آسیب نشوند. از این رو ظرفیت‌های لازم را برای پلتفرم‌های داخلی فراهم خواهیم کرد تا مردم برای برقراری ارتباطات خود با مشکلی مواجه نشوند.

پس از اظهارات جدید وزیر ارتباطات، بسیاری بر این باورند که فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ دائمی خواهد بود؛ اقدامی که باعث نابودی بیش از 400 هزار کسب و کار بزرگ و کوچک خواهد شد و به شکل مستقیم منبع درآمد 1 میلیون نفر و به شکل غیر مستقیم منبع درآمد 9 میلیون نفر را از بین خواهد بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

6 دیدگاه

 1. بهتر همه به جاش میان وسط خیابون

 2. مردم ساده لوحی که ما داریم به خاطره پول میرن داخل شبکه های داخلی و اونا هم رصد میکنند مردم که چقددر درامد دارند یه مالیات خوب میبندن بهشون و جیب اونارو پر پول میکنند ظلمیه که به خودشون میشه اینو پیام گذاشتم در اینده خواهیم دید که دولت چطور به نفع خودش تموم میکنه و از مرد سواستفاده و این مردم هستن که حالیشون نیست

 3. نابودی!!! مشاغل بهانۀ نخ‌نمایی است که در جریان فیلترینگ تلگرام هم گفته شد. ولی بعدش نه شغلی نابود شد و نه کسی ضرر نمود. خیلی از مردم با اینکه از فیلترشکن مجانی استفاده میکنند ولی اجرای طرح صیانت را خواهانند. ایران هرچه باشد از هندوستان که کمتر نیست. در همان غرب وحشی هم اجازۀ فعالیت بی‌قیدوشرط به پلتفرم غیربومی نمی‌دهند. و السلام

  • اگر خیلی از مردم خواهان فیلتر هستند یک نظرسنجی کار رو تموم می کنه

   نظارت شورای نگهبان دیگه واسه چیه! خب به زعم شما همه مردم موافق رفتار سیستم هستند!

   تو تا حالا رفتی تو کشورهای غربی! وحشت کردی از مردم غرب!

   معلوم نیست تو ساندیساشون چی میریزن. مقالات زیادی هست که میگه تاریخ مصرف ساندیس که می گزره الکل به وجود میاره

   شاید به شما ساندیس تاریخ مصرف گذشته داده باشند.

   این قدر آدم کوته فکر!
   70 میلیون ایرانی عضو واتس اپ و تلگرام هست، اون موقع فیلتر شد، همه مردم موافق فیلترش بودند!

   انسان بی عقل یک ذره فکر کن.

   عقل کل!

   من نمی فهمم چرا یک نفر باید بیاد کامنتی بزاره که فقط آبروی خودش رو ببره. از یک طرف می گه تلگرام که فیلتر شد، از طرف دیگه می گه خیلی از مردم خواهان اجرای طرح صیانت هستند!!!

   70 میلیون عضویت در تلگرام بود فیلترش کردند/، بعد خیلی از مردم خواهان طرح صیانت هستند!

   تو را به خدا یکم مغزت رو تکون بده، شاید فرجی شد و تونستی بهتر فکر کنی.

   • انصافاً این محمد چه قدر چرت و پرت و مزخرف نوشت
    معلومه خودش خیلی عرق خورده بی شرف عقلش رو از دست داده و در توهم و خیالات هستش

 4. حسن رایفی پور عباسی

  این دولت با این کزراش، بچز گرانی و فیلترینگ و گشت ارشاد هیچی بلد نیستن،، اما و اما ، مردم کوتاه نمیان چون میدونن اگر ساکت بمونن میشه کره شمالی