حذف توییتر

خط و نشان ایلان ماسک برای گوشی سازان؛ اگر توییتر را حذف کنید، خودم گوشی میسازم

ایلان ماسک اعلام کرده است که اگر گوگل و اپل به فکر حذف توییتر از پلی استور و اپ استور باشند، او نیز بیکار نخواهد نشست و تولید تلفن همراه مخصوص خود را آغاز خواهد کرد.

شایعاتی مربوط به ساخت یک رقیب برای تلفن‌های همراه توسط ایلان ماسک از مدت‌ها قبل به گوش می‌رسید. این شایعات بی‌اساس به‌نظر می‌رسیدند، تا وقتی که ماسک برای اولین بار در توییتر اعلام کرد که اگر شرکت‌ها علیه پلتفرم تازه خریداری شده او اقدامی کنند و هوس حذف توییتر به سرشان بزند، او نیز دست به تولید رقیبی برای دستگاه‌های اپل و اندروید خواهد زد.

از آنجایی که توییتر ازطریق فروشگاه‌های آنلاین اپ استور و گوگل پلی دردسترس کاربران آیفون و اندروید قرار می‌گیرد، آینده‌ آن تا حد زیادی به اپل و گوگل وابسته است و حذف آن از مارکت این برنامه‌ها می‌تواند مشکلاتی را برای توییتر به ارمغان بیاورد.

حذف توییتر

فردی به نام «لیز ویلر» در توییتی به این موضوع اشاره کرده است که اگر اپل و گوگل برنامه توییتر را از فروشگاه‌های اپ خود حذف کنند، ایلان ماسک باید گوشی خودش را بسازد. ایلان ماسک در پاسخ به ویلر گفت: «امیدوارم که شرایط به آنجا ختم نشود، اما اگر چاره دیگری وجود نداشته باشد، یک گوشی جایگزین تولید خواهم کرد.»

تصمیم گوگل و اپل برای حذف توییتر قطعی است؟

ماسک پس از تکمیل قرارداد خرید توییتر، تغییرات بحث‌برانگیزی را در این پلتفرم ایجاد کرد که باعث شد برخی از تبلیغ‌کنندگان این برنامه را مکانی ناامن برای تبلیغ ببینند. اخیراً، او شمار زیادی از حساب‌های مسدودشده را طی یک نظرسنجی به توییتر برمی‌گرداند. پیش از آن نیز شاهد بازگرداندن حساب دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا به توییتر بودیم.

حذف توییتر

این احتمال وجود دارد که ماسک با رعایت موضع «آزادی بیان»، باعث شود توییتر دستورالعمل‌های مربوط به گوگل پلی و اپ استور را نقض کند. این استراتژی برای اجرای توییتر برخی را به این سوال واداشته است که آیا اپل یا گوگل توییتر را از بازار برنامه مربوطه خود حذف خواهند کرد یا خیر.

هیچ قطعیتی در مورد تصمیم گوگل و اپل راجب حذف توییتر وجود ندارد، با این حال همانطور که گفته شد اگر ماسک از این موضوع احساس خطر کند، گوشی خود را خواهد ساخت.

البته این اولین باری نیست که ماسک از این دو غول فناوری شاکی است، او قبلاً نیز از هزینه‌های بالای آنها شکایت کرده بود.

ساخت گوشی هوشمند تسلا، شایعه یا واقعیت؟

حذف توییتر

تولید گوشی هوشمند تسلا پای (Pi) مدت‌ها شایعه‌ای مبهم و بی‌ثبات بوده است، اما ایلان ماسک با خرید توییتر هر چیزی را امکان پذیر جلوه داد. البته تولید یک گوشی هوشمند توسط تسلا آنقدرها هم دور از ذهن نیست.

تسلا دارای فناوری تراشه، پشته نرم‌افزاری با بازی‌ها و برنامه‌ها و بیش‌از یک میلیون مشتری است که از سیستم‌عامل لینوکس تبلت با رابط کاربری بسیار مدرن استفاده می‌کنند. همچنین این شرکت قبلاً اتومبیل‌ها و موشک‌های زیادی ساخته است. بنابراین ساخت یک گوشی همراه توسط این شرکت به‌هیچ وجه عجیب نیست.

البته تولید تلفن همراه تنها اشاره‌ای به یک ایده است و بعید به‌نظر می‌رسد که به ثمر بنشیند. حتی اگر اپل و گوگل اقدامی قاطع و همزمان علیه توییتر انجام دهند و دست به حذف آن بزنند، این غول رسانه‌های اجتماعی همچنان می‌تواند یک APK را برای کاربران منتشر کند تا آن را خارج از فروشگاه Google Play دانلود کنند.

نصب برنامه‌های ناموجود در اپ استور در iOS کمی پیچیده‌تر، اما امکان‌پذیر است و نصب یک نمایه سفارشی می‌تواند کار را راحت کند. همچنین شما می‌توانید با استفاده از مرورگر تلفن همراه خود به توییتر دسترسی داشته باشید. بنابراین حتی اگر توییتر از گوگل پلی و آپ استور حذف شود، بازهم برای دسترسی به آن نیازی به تعویض تلفن همراه خود نخواهید داشت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*