محصولات جدید ایران خودرو

محصولات جدید ایران خودرو و سایپا، تاکسی می‌شوند

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت محصولات جدید ایران خودرو و سایپا به تاکسی تبدیل خواهند شد.

سید جعفر تشکری هاشمی، رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر تهران عنوان کرد ما از دولت تقاضا داریم تا تعدادی از خودروهای وارداتی جدید را به عنوان تاکسی به شهرداری تهران واگذار کند. ناوگان تاکسیرانی در شهر تهران فرسوده بوده و تاکسی‌ها نیز در سطح شهر تردد زیادی دارند؛ از این رو برای کاهش آلودگی هوا و رفع مشکلات ناشی از آن باید واردات خودرو در قالب تاکسی نیز در اولویت قرار بگیرد.

محصولات جدید ایران خودرو

تشکری هاشمی تاکید کرد بیش از 50 درصد از تاکسی های تهران یعنی حدود 35 هزار تاکسی فرسوده هستند و باید برای آنها جایگزین مناسبی پیدا شود. ضمن این‌که کیفیت خودروها نیز پایین بوده و رانندگان و مسافران با مشکلات متعددی مواجه می‌شوند. از این رو باید دولت ارائه خودروهای باکیفیت به ناوگان تاکسیرانی را در دستور کار قرار دهد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر تهران در ادامه بیان کرد واگذار کردن تعدادی از خودروهای وارداتی به ناوگان تاکسیرانی را مطرح کردیم تا شهردار نیز با پیگیری این موضوع بتواند سهمی از واردات خودرو را به تاکسی‌های شهر تهران اختصاص دهد.

تبدیل محصولات جدید ایران خودرو و سایپا به تاکسی

تشکری هاشمی با اعلام این‌که امکان استفاده از خودروهایی نظیر ساینا، پراید و کوییک به‌عنوان تاکسی وجود ندارد و ما نیز خواهان تبدیل این خودروها به تاکسی نیستیم، گفت محصولات جدید ایران خودرو و سایپا از جمله تارا، سورن و شاهین برای تبدیل به تاکسی پیشنهاد شدند و اگر بتوانند خدمات مناسبی را ارائه دهند از آنها به‌عنوان تاکسی استفاده خواهیم کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*