نرم افزار واقعیت مجازی ناسا تجربه‌ی حضور در مریخ را به ارمغان خواهد آورد

در طول تاریخ، شبیه سازی ماموریت ها نقش بزرگی در اکتشافات فضایی و آماده‌سازی بهتر فضانوردان برای برخورد با ناشناخته ها ایفا کرده است. در حال حاضر ناسا به دنبال این است تا به کابران هدست های محبوب VR تجربه‌ای مشابه با سطح مریخ را در برنامه مارس ۲۰۳۰ ارائه دهد. با این هدف که یک محیط مجازی با القای حس زندگی روی سیاره سرخ به کاربران منتقل شود.

همانطور که پیش از این هم برایتان نوشته بودیم ، دانشمندان ناسا مدتی است که به دنبال استفاده از واقعیت مجازی به عنوان وسیله ای برای کسب بینش جدیدی از سطح سیاره مریخ هستند. در اوایل سال جاری نرم‌افزار Onsight رونمایی شده که از طریق همکاری با مایکروسافت، محققان را به استفاده از هدست هولولنز مایکروسافت برای کشف یک محیط سه بعدی که توسط داده های کاوشگر Curiosity به دست آمده بود تشویق می‌کرد.

حالا ناسا این دعوت را برای استفاده عموم مردم از آن گسترش داده است. مارس ۲۰۳۰ در نتیجه یک همکاری بین ناسا و آزمایشگاه فضایی MIT و شرکت رسانه چند پلتفرمی  Fusion Media، روی سخت افزار و مفاهیم عملیاتی امروزی است. این نرم افزار قرار است برای گوگل  Cardboard، سامسونگ Gear VR و Oculus Rift  در سه ماهه اول سال ۲۰۱۶ معرفی می‌شود و در اندروید و  iOS از طریق آیتونز و گوگل پلی در دسترس خواهد بود.

Jason Crusan، مدیر بخش سیستم های اکتشاف و جستجوی پیشرفته ناسا در اینباره می‌گوید:

مضاف بر کاربردهای علمی آموزش، واقعیت مجازی به ما کمک می‌کند تا کار های انجام شده و ماموریت های انسانی را به اشتراک بگذاریدم تا به نسل بعدی پیشگامان فضا الهام ببخشیم. ما ازاینکه FUSION به ما فرصت داد تا تجربه‌ای مجازی داشته باشیم سپاس گذار هستیم.

برنامه مارس ۲۰۳۰ انتظار می‌رود در اوایل ۲۰۱۶ در تگزاس شروع به کار کند.

منبع: gizmag

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*