سهم اسنپ

مدیرعامل اسنپ از سهم ۹۰ درصدی این شرکت از بازار تاکسی های اینترنتی خبر داد

محمد خلج، مدیرعامل اسنپ اعلام کرد Snapp سهم 90 درصدی از بازار تاکسی های اینترنتی در کشور را در اختیار دارد و در 262 شهر بزرگ و کوچک ایران فعالیت می‌کند.

محمد خلج، مدیرعامل شرکت اسنپ اعلام کرد این تاکسی اینترنتی در 262 شهر بزرگ و کوچک در سراسر کشور مشغول به فعالیت است؛ با این حال 75 درصد سفرهای تاکسی های اینترنتی تنها در هشت استان ایران انجام می‌شوند. وی در ادامه افزود نقش اصلی در سهم بازار هر یک از تاکسی های اینترنتی را استان‌های تهران، البرز، اصفهان، فارس، خراسان رضوی، قم، خوزستان و آذربایجان شرقی ایفا می‌کنند. به‌گفته خلج، اسنپ در روز 20 دی امسال، رکورد یک میلیون و 71 هزار و 628 سفر را در تهران به ثبت رساند.

بنابراین می‌توان این‌طور نتیجه‌گیری کرد که هر یک از تاکسی های اینترنتی فعال در کشور که بتوانند سهم بیشتری از این استان‌ها را از آن خود کنند، امکان به‌دست آوردن سهم قابل توجهی از بازار را خواهند داشت. مدیرعامل اسنپ اعلام کرد این شرکت سهم 90 درصدی از بازار تاکسی های اینترنتی کشور را در اختیار دارد.

سهم اسنپ

محمد خلج همچنین اضافه کرد Snapp در روز چهاردهم دی‌ماه امسال، رکورد سه میلیون و 821 هزار و 969 سفر با این تاکسی اینترنتی را در کل کشور ثبت کرده است. وی اظهار کرد تعداد سفرهای ثبت شده اسنپ در آذرماه امسال 99 میلیون و 567 هزار و 505 سفر بود. او میزان سفرهای انجام شده با اسنپ را با سفرهای ثبت شده در کدال برای شرکت رقیب که در بورس پذیرفته شده، مقایسه کرد و نتیجه گرفت که Snapp سهم 90 درصدی از بازار تاکسی های اینترنتی در ایران را مال خود کرده است.

مدیرعامل اسنپ تاکید کرد شفافیت، ماهیت بازار رقابتی است و به‌همین دلیل برخی از اطلاعات مربوط به سهم خود در بازار تاکسی های اینترنتی را به‌صورت فصلی و سالانه منتشر می‌کند. وی در خصوص راستی‌آزمایی اطلاعات منتشر شده از سوی شرکت‌ها بیان کرد:

اطلاعاتی مثل ارزش هزینه‌های سفر در سامانه کدال مشخص شده و به‌محض حضور همه بازیگران یک حوزه در بازار سرمایه، امکان مقایسه اعداد برای مخاطبان بازار سرمایه وجود خواهد داشت.

شرکت تپسی به‌عنوان رقیب اسنپ در بازار تاکسی های اینترنتی کشور، گزارش‌های مالی خود را به‌طور مرتب در سامانه کدال منتشر می‌کند. در آخرین گزارشی که این تاکسی اینترنتی پذیرفته شده در بورس منتشر کرده است، درآمد تپسی در آذرماه امسال حدود 617 میلیارد ریال عنوان شده که نشان‌دهنده رشد 11 درصدی نسبت به ماه قبل از آن است.

مدیرعامل اسنپ با توجه به این میزان درآمد، تخمین زد که سهم Snapp از بازار تاکسی های اینترنتی کشور حدود 90 درصد است. البته این سهم بازار بر اساس استراتژی مالی رقبا (بر اساس گزارش مالی کدال) و به‌طور مقطعی، تغییرات ناپایداری را تجربه می‌کند‌؛ اما در نهایت اسنپ تغییر ماندگاری در بحث سهم بازار نداشته است.

محمد خلج گفت همان هشت استان تاثیرگذار تعیین‌کننده سهم بازار تاکسی های اینترنتی هستند؛ چون 75 درصد سفرها در این استان‌ها انجام می‌شوند و میزان سفرها در استان‌های دیگر کشور تنها به‌شکل مقطعی قادر است بازار را تغییر دهد. وی در خصوص برنامه این شرکت برای ورود به بورس اظهار کرد:

همان‌گونه که پیش از این، مدیرعامل ایرانسل به‌عنوان یکی از سهامداران اسنپ اعلام کرد، برنامه‌ریزی برای ورود به بورس انجام شده و اسنپ بر اساس درخواست سهامدارانش به بورس وارد خواهد شد. ما در حال حاضر مشغول برنامه‌ریزی و آماده‌سازی ساختارهای لازم برای ورود به بورس هستیم تا پس از دریافت مجوز برای ورود به بورس، کمترین تغییرات را در ساختار داشته باشیم.

این مطلب توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا رپورتاژ آگهی ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*