تغییرات آیفون ۱۵ پرو

تغییرات جذابی در انتظار آیفون ۱۵ پرو است

یکی از افشاگران قابل اعتماد خبر از تغییرات جذابی در آیفون ۱۵ پرو – iPhone 15 Pro می‌دهد که خواسته بسیاری از کاربران طی این سال‌ها بوده است.

اپل با آیفون ۱۲، پلی به گذشته زد و دوباره طراحی لبه تخت را به گوشی‌هایش آورد. طراحی لبه نیز از آن زمان تاکنون ادامه پیدا کرده و تمام گوشی‌های خانواده آیفون ۱۲، آیفون ۱۳ و آیفون ۱۴ اپل همگی به سبک گوشی‌های کلاسیک این کمپانی، از فریم تخت استفاده می‌کنند. اما ظاهراً همه چیز با آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس تغییر می‌کند.

به ادعای یک افشاگر که با نام ShrimpApplePeo شناخته می‌شود، خانواده iPhone 15 Pro می‌توانند حاشیه‌های نمایشگر باریک‌تر و لبه‌های منحنی شده را ارائه کنند. ترکیب این دو ویژگی از آیفون‌های بعدی اپل محصولی مثل اپل واچ می‌سازند.

تغییرات آیفون ۱۵ پرو شما را سورپرایز می‌کند

بعد از اینکه سال‌های سال، آیفون‌های اپل با لبه‌های منحنی طراحی می‌شدند، غول آمریکایی تصمیم گرفت از گوشی‌های سری آیفون ۱۲ به بعد تغییر رویه داده و با لبه‌هایی نوک تیز، روح آیفون ۴ را در کالبد محصولات جدیدش بدمد. این سبک طراحی بسیار زیباست، ولی در عین حال می‌تواند در دست گرفتن گوشی را هم دشوار کند.

تغییرات آیفون ۱۵ پرو - بازگشت به گذشته؟

خصوصا اگر یک گوشی سنگین و بزرگ آیفون ۱۴ پرو مکس را در دست بگیری، این مشکل دیگر قابل تحمل نخواهد بود. در واقع، وقتی شما گوشی را در دست می‌گیرید، انگشت کوچک شما وظیفه دارد در پایین گوشی قرار بگیرد و آن را نگه دارد. ولی نوک تیز بودن لبه آیفون، می‌تواند حتی باعث آسیب رساندن و زخمی کردن انگشت شما نیز شود. این قضیه در مورد تمام مدل‌های آیفون ۲۰۲۰ به‌بعد صدق می‌کند.

متأسفانه هر کاری که اپل می‌کند، کل صنعت موبایل از آن پیروی می‌کنند و می‌خواهند شبیه به آن باشند. وقتی ناچ صفحه محبوب شد، آن را به نمایشگر آیفون آورد و طراحی لبه تخت را نیز به‌عنوان گرایش جدید گوشی‌هایش معرفی کرد.

ما اميدواريم که لبه‌ها در گوشی‌های آیفون ۱۵ پرو از این شکل و ظاهر نوک تیز فاصله بگیرند تا بتوانیم بهتر آن‌ها را در دست بگیریم و استفاده کنیم. اگر این اتفاق رخ دهد، دیگر گوشی‌سازهای اندرویدی هم از اپل پیروی خواهند کرد و در نتیجه بازار موبایل با طراحی لبه تخت خداحافظی می‌کند و سال ۲۰۲۴، شاهد عرضه گوشی‌های بیشتری با طراحی فریم منحنی خواهیم بود.

آیفون ۱۵ پرو، گوشی‌های اپل را به سال ۲۰۱۴ بازمی‌گرداند

اپل در سال ۲۰۱۴ طراحی آیفون‌هایش را دستخوش تغییر کرد و آیفون ۶ را با لبه‌های منحنی‌تری نسبت به آیفون ۵ اس به بازار عرضه کرد. آن زمان گوشی‌های مستطیلی و لبه تیز خیلی دردسر درست نمی‌کردند؛ چرا که ابعاد گوشی‌ها کوچک بود و در دست گیری آن‌ها هم دردسری نداشت. اما اکنون در سال ۲۰۲۳ که گوشی‌ها تقریباً دو برابر آن زمان شده‌اند، اپل می‌خواهد مجدداً به طراحی سال ۲۰۱۴ خودش بازگردد و لبه‌های گوشی‌هایش را انحنای بیشتری بدهد.

تغییرات آیفون ۱۵ پرو - بازگشت به گذشته؟

ShrimpApplePro می‌گوید گرچه اپل لبه‌های آیفون بعدی را کمی انحنا می‌دهد و ضخامت حاشیه‌های اطراف نمایشگر را می‌کاهد، اما همچنان از یک نمایشگر مسطح استفاده خواهد کرد. این خبر خوبی برای کاربرانی است که هیچ علاقه‌ای به نمایشگرهای لبه منحنی ندارند.

طراحی منحنی باعث می‌شود دسترسی به گوشه بالا و سمت چپ دستگاه با یک دست (اگر گوشی را با دست راست بگیرید) آسان‌تر شود.

آیفون ۱۵ معمولی هم یک تغییر جذاب به خودش خواهد دید

اپل گوشی‌های سری آیفون ۱۴ پرو خودش را سال گذشته با یک قابلیت ویژه رونمایی کرد. بریدگی بالای صفحه را از روی آن‌ها حذف کرده بود و در عوض یک حفره دکمه‌ای شکل را در بالای نمایشگر ایجاد کرده بود که از دوربین سلفی و سیستم تشخیص چهره میزبانی کند. اما اپل تصمیم گرفت از این فضای خالی بهترین استفاده را کند و آن را به جایی برای نمایش نوتیفیکیشن‌ها یا ویجت‌های مختلف تبدیل کند و نام آن را هم Dynamic Island یا جزیره پویا گذاشت.

داینامیک آیلند آیفون

این ویژگی در دو مدل آیفون ۱۴ و ۱۴ پلاس وجود نداشت. اما حالا اپل می‌خواهد داینامیک آیلند را به نسخه‌های ارزان  قیمت‌تر آیفون ۱۵ نیز بیاورد. البته این تنها ارث نمایشگر مدل‌های معمولی از آیفون‌های پرو است. چرا که نرخ رفرش ۱۲۰ هرتزی فقط در دو مدل ۱۵ پرو و پرو مکس ارائه می‌شود. از نظر ابعاد و اندازه پنل هم هیچ تفاوتی بین این دو نسل وجود نخواهد داشت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*