آپدیت One UI 5.1 برای گلکسی A53 و A33 سامسونگ

آپدیت One UI 5.1 برای گوشی‌های محبوب گلکسی A53 و A33 سامسونگ منتشر شد

سامسونگ پس از پرچمدارانش، حالا آپدیت One UI 5.1 را برای گوشی‌های میان‌رده محبوب گلکسی A53 و A33 منتشر کرد. این آپدیت مبتنی بر اندروید ۱۳ است.

هفته گذشته سامسونگ فهرست زمانبندی انتشار بروزرسانی One UI 5.1 برای گوشی‌های بالارده و پرچمدار خودش را منتشر کرد. حالا نوبت به گوشی‌های میان‌رده غول کره‌ای رسیده تا جدیدترین نسخه رابط کاربری سفارشی One UI را دریافت کنند. کاربران کره‌ای گوشی‌های گلکسی A53 و گلکسی A33 امروز خبر داده‌اند که آپدیت One UI 5.1 را روی گوشی خود دریافت کرده‌اند. اولی با نسخه فریمور A536NKSU4CWB3 و دومی هم A336NKSU3CWB3 موفق به دریافت این بروزرسانی جدید شده‌اند.

آپدیت One UI 5.1 برای گلکسی A53 و A33

هر دو این گوشی‌ها در نوامبر سال گذشته میلادی آپدیت اندروید ۱۳ و پوسته سفارشی One UI 5.0 را دریافت کرده بودند. حالا این بروزرسانی جدید، نسخه رابط کاربری آن‌ها را به 5.1 ارتقا می‌دهد؛ این همان نسخه جدیدی است که سامسونگ همراه با گوشی‌های سری گلکسی S23 خودش معرفی کرد. اما همراه با نرم افزار جدید سامسونگ، این گوشی‌ها می‌توانند از پچ امنیتی ماه فوریه ۲۰۲۳ نیز بهره‌مند شوند.

حجم این بروزرسانی ۱.۴ گیگابایت اعلام شده است. بنابراین دانلود و نصب آن با توجه به سرعت اینترنت شما می‌تواند بین چند دقیقه تا چند ساعت متفاوت باشد. پیش از بروزرسانی مطمئن شوید که حتماً گوشی شما از شارژ‌ باتری کافی برخوردار است.

شاید متعجب شده باشید که چرا در این گزارش اسمی از گوشی گلکسی A73 نیامده است. از آنجا که گلکسی ای ۷۳ در بازار کره جنوبی عرضه نمی‌شود و این آپدیت جدید برای گوشی‌های گلکسی A53 و A33 را هم فقط کاربران کره‌ای گزارش داده‌اند، به‌همین خاطر هم هست که هیچ کاربری در این مورد صحبت نکرده است.

سه گوشی میان‌رده/پریمیوم سامسونگ ماه مارس گذشته همراه با اندروید ۱۲ و One UI 4.1 عرضه شدند. سامسونگ متعهد شده که به مدت ۴ سال این گوشی‌ها آپدیت‌های بزرگ اندروید و ۵ سال هم بروزرسانی‌های امنیتی را دریافت کنند. اکنون آن‌ها اندروید ۱۳ را دریافت کرده‌اند و این یعنی ۳ نسخه دیگر باقی‌مانده است.

اگر هنوز آپدیت One UI .1 را روی گوشی گلکسی A53 و A33 خود دریافت نکرده‌اید، نگران نباشید. چرا که فعلاً فقط در کره جنوبی منتشر شده و ممکن است چندین روز یا چند هفته طول بکشد تا برای تمام کاربران سراسر جهان منتشر شود. البته توصیه می‌کنیم پیش از بروزرسانی گوشی خود، حتماً از تمام اطلاعاتتان بکاپ بگیرید. چرا که ما شنیده‌ایم آپدیت One UI 5.1 سامسونگ، شارژ باتری را می‌بلعد و آنتن‌دهی را مختل می‌کند!

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*