سیم کارت بدون فیلتر

وزارت ارتباطات: سیم کارت بدون فیلتر برای خارجی ها در حد پیشنهاد است

اخیرا وزیر ارتباطات از طراحی سیم کارت بدون فیلتر برای گردشگران خارجی خبر داد که حواشی زیادی را به‌همراه داشت. در همین راستا وزارت ارتباطات تاکید کرد این طرح در حد پیشنهاد است.

روز گذشته عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد این وزارتخانه قصد دارد برای گردشگران خارجی یک سیم کارت بدون فیلتر را در نظر بگیرد تا آنها در زمان حضور در ایران بتوانند از اپلیکیشن‌های فیلترشده نظیر اینستاگرام و واتس اپ بهتر استفاده کنند؛ اما انتشار این خبر در فضای مجازی حواشی زیادی را به همراه داشت و در همین راستا وزارت ارتباطات در واکنش به این حواشی اعلام کرد این طرح در حد پیشنهاد است.

جزئیات طراحی سیم کارت بدون فیلتر برای خارجی‌ها

در همین راستا وزارت ارتباطات اعلام کرد با وجود این‌که میزان نصب و استفاده از پیام رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی داخلی در بین کاربران ایرانی در حال گسترش است، اما گردشگران خارجی که مدت کوتاهی را در ایران حضور دارند نمی‌توانند به‌خوبی با هموطنان خود در پلتفرم‌هایی که طبق مقررات داخلی فیلتر شده‌اند، ارتباطات برقرار کنند.

در همین راستا طراحی سیم کارت‌های گردشگری زمان‌دار که با آن می‌توان به چند پلتفرم خاص دسترسی پیدا کرد در نظر گرفته شده که البته آن سیم کارت پس از خروج گردشگر منقضی خواهد شد. وزارت ارتباطات تایید کرد طراحی سیم کارت گردشگری خارجی در حد پیشنهاد بوده و در خصوص آن تصمیم‌گیری نشده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه