برترین لنز های جانبی برای آیفون

آیفون های ۶ اس و ۶ اس پلاس اپل به دارنده دوربین های عالی و بسیاری خوبی در گوشی های هم رده خود می باشد. با این وجود، دوربین آنها هم مانند تمام گوشی های مشابه، کامل نیستند؛ شما نمی‌توانید عکس های زاویه باز بگریدی، شما نمی‌توانید به سوژه خود خیلی نزدیک شوید و با این وجود قادر خواهید بود به عکاسی ماکرو بپردازید. اما چاره چیست؟ در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

معایبی که ذکر شدند، همگی وصله جدایی ناپذیر هر گوشی هوشمندی هستند. اما همه‌ی اینها با خرید یک لوازم جانبی اختصاصی رفع خواهد شد. برخی از آنها تنها برای اضافه کردن چاشنی خلاقیت و برخی دیگر برای افزایش کیفیت تصاویر طراحی شده اند.

بنابراین اگر می‌خواهید عکاسی را با آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس در سطح دیگری تجربه کنید. در ادامه لوازم جانبی به شما معرفی خواهد شد که این کار را برای شما انجام خواهند داد و به خوبی با آیفون ۶ و ۶ پلاس هم کار خواهند کرد.

 Olloclip 4-in1 Lens system

۱.-Olloclip-4-in1-Lens-syst سیستم لنز  Ollioclip،  متشکل از چهار لنز کوچک است که شما می‌توانید آن را با آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس جفت کنید. لنز های موجود شامل یک لنز فیش آی ( fisheye ) برای ارائه میدان دید تقریبا ۱۸۰ درجه، یک لنز زوایه باز و دو لنز مایکرو ( به ترتیت بزرگ نمایی ۱۰ برابر و ۱۵ برابر ) می‌شود. قیمت این بسته ۷۹.۹۵ دلار است و همه این لنز با وجود قیمتی که دارند کیفیت خوبی را ارائه می‌دهند. هر چند شما وضوح ایده آلی را در لبه های تصاویر مشاهده نخواهید کرد. به خصوص در عکس های زاویه باز و تصاویر فیش آی. به کمک سیستم گیره ای، لنز های Ollioclip به راحتی در جلو یا عقب آیفون نصب می‎‌شود. اما متاسفانه برای استفاده از این لنز ها باید محافظ گوشی را جدا کرد.

Moment lenses

۲.-Moment-lensesاگر شما می‌خواهید یک لنز خارجی برای آیفون داشته باشید که تصاویر را با کیفیت بالا و حداقل خطا های رنگی ارائه کند، باید به سراغ Moment lenses بروید.  Moment سه لنز را ارائه می‌کند که هر سه آنها اپتیک و چند منظوره هستند. از جمله این سه لنز، یک لنز تله فوتو ۲X ( که به شما اجازه می‌دهد سوژه را از نزدیک تر ببینید )، یک لنز زوایه باز و یک لنز ماکرو با بزرگنمای ۱۰ برابر. لنز مورد نظر از طریق یک ورق فولاد زد رنگ با یک چسب غیر دائمی ( ارائه شده توسط  Moment  ) به آیفون متصل می‌شود. این لنز را میتوان با محافظ باریک و نه چندان ضخیم هم استفاده کرد. هزینه هر یک از لنز های Moment حدود ۱۰۰ دلار است.

DxO One

DxO-One

DxO One بیش از یک لوازم جانبی است. یک دوربین متفاوت که می‌توانید آن را از طریق پورت لایتینک به آیفون خود متصل کنید و از صفحه نمایش آیفون به عنوان نمایاب بهره ببرید. این دوربین مجهز به یک سنسور ۱ اینچی ۲۰.۲ مگایپکسلی CMOS  است که که نه تنها در روز از سنسور خود آیفون برتر است بلکه در نور کم نیز توانایی بیشتری از آن دارد. برخلاف لنز دوربین آیفون که دارای لنز ثابت  f/2.2 دیافراگم است، لنز دوربین DxO دیافراگم متغیر بین  f/1.8 تا f/11 دارد. واضح است که این لنز دست شما را برای نشان دادن خلاقیتتان بازتر می‌گذارد. شما می‌توانید تصاویر بهتری با جداسازی سوژه به وسیله دیافراگم f/1.8  ( به دست آوردن زمینه تار) خلق کنید و  یا قادر هستید با دیافراگم کوچک ( مثل  f/11 ) روی پیش زمینه و پس زمینه فوکوس داشته باشید.

Camkix Universal 3 in 1

۴.-Camkix-Universal-3-in-1

می‌خواهید بدون پرداخت پول زیاد یک لنز خارجی برای آیفون خود تهیه کنید؟ لنز های Camkix Universal 3 in 1 چیزی است که می‌توان آن را به راحتی به روی هر آیفون ( و اکثر گوشی های اندرویدی ) متصل کرد. از لنز هایی که در این پک به شما ارائه می‌شود باید به یک لنز زاویه باز، یک لنز ماکرو و یک لنز فیش آی اشاره کرد. کیفیت تصاویر فوق‌العاد نیست اما قادر است شما را تا مقدار زیادی با پرداخت پول کم سرگرم سازد. این بسته‌ی سه لنزی، هزینه‌ای تنها ۱۷.۹۹ دلاری دارد و در رنگ های مختلف عرضه می‌شود.

منبع: phonearena

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*