پیش بینی زمین لرزه بزرگ در ایران توسط پیشگوی زلزله ترکیه

پیشگوی معروف زلزله ترکیه از یک زمین لرزه بزرگ در ایران خبر می‌دهد؛ کی و کجا؟

محقق هلندی شناخته‌شده‌ای که با پیشگویی زلزله ترکیه خبرساز شده بود، حالا وقوع یک زمین لرزه عظیم در مناطقی شامل ایران را پیش‌بینی کرده است.

زلزله ترکیه یکی از حوادث بزرگ چند وقت اخیر بود که همه را از اقصی نقاط جهان متعجب کرد. پیش‌گویی یک محقق هلندی با نام فرانک هوگربیتس هم درباره وقوع این زلزله مهیب با سر و صدای زیادی در فضای اینترنت همراه بود. حالا او با استناد به داده‌های موسسه SSGEOS از یک زمین لرزه بزرگ در ایران در آینده نزدیک خبر داده است. به‌نظر می‌رسد چنین زلزله‌ای در صورت وقوع مناطق غربی کشور را در بر خواهد گرفت.

وقوع یک زمین لرزه عظیم در مناطق غربی ایران به‌گفته پیشگوی هلندی 

پیش بینی زمین لرزه بزرگ در ایران توسط پیشگوی زلزله ترکیه

موسسه SSGEOS اخیراً از طریق حساب خود در توییتر تصویری را به‌اشتراک گذاشت که نشان از سیگنال‌هایی از وقوع زلزله در مناطقی از جمله غرب تا شمال غربی ایران دارد. فراک هوگربیتس هم در جواب به این توییت اظهار داشت که با توجه به نوسانات 1 تا 2 اردیبهشت، یک زمین لرزه بزرگ داخل یا حوالی این مناطق شامل ایران، تبت و هند بین 9 تا 10 اردیبهشت رخ خواهد داد. او قرار است طی ویدیویی به تحلیل دقیق‌تر این موضوع بپردازد.

البته پیش‌گویی این محقق هلندی درباره زلزله اخیر ترکیه اتفاقی بوده و صرفاً با ترفندی رایج صورت گرفته است. هوگربیتس بارها پیش‌بینی اشتباه کرده بود تا اینکه از قضا پیش‌بینی او درباره حادثه ترکیه درست از آب درآمد. از این رو، نمی‌توان به اظهارات او مبنی بر وقوع زمین لرزه تا چند روز دیگر در ایران اطمینان کرد. گذشته از این، پیش بینی زلزله با وجود همه پیشرفت‌ها هنوز امکان‌پذیر نیست. نزدیک‌ترین چیزی که به پیش بینی زلزله داریم، در واقع قابلیت تشخیص احتمال وقوع این پدیده در مناطق مشخص است. این درحالی است که در پیش بینی زلزله به معنای واقعی، زمان و مکان نسبتاً دقیق وقوع باید مشخص شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

5 دیدگاه

  1. روز ۱۴ اردیبهشت منتظر زلزله باشید من اینو تو خواب دیدم

  2. خب چرا نیومد زلزله اش؟
    10 اردیبهشت هم رد شد
    این مردک هلندی یک شیاد متقلب دروغگوست

  3. میدونی چیه شما ادمو میسوزونه ؟ به ارامش کاذب دعوت کردن …

  4. چهل ساله دارن همینو میگن چیز جدیدی نیست

    ایزان زلزله خیز هست دیگه ممکنه هرجاش زلزله بیاد پیشگویی نمیخواد