طراحی کابین جدا شدنی هواپیمای مسافربری به همراه چتر نجات

چتر نجات برای هواپیمایی مسافربری با کابین جدا شدنی طوری توسط یک مهندس اوکراینی طراحی شد که این هواپیما به هنگام حوادث، کابین آن از بال و موتور جدا‌شده می‌تواند در هر زمان از جمله مواقع اضطراری در حین پرواز، به بیرون پرتاب شود و به مسافران فرصت زنده ماندن را در حوادث هوایی بدهد.با گجت نیوز همراه شوید .

چتر نجات برای هواپیمایی مسافربری و یا بهتر بگوییم کابین جدا شدنی که توسط تاتارنکو ولادیمیر نیکلایویچ انجام شده احتمالا می‌تواند جان صدها نفر را در صورت بروز حوادث هوایی حین پرواز نجات دهد.نیکلایویچ از سه سال گذشته مشغول کار بر روی این پروژه بوده و اخیرا طرح اختراع خود را منتشر کرده اشت.

بنابراین این کابین جدا شدنی که به چترهایی محکم و مهندسی شده مجهز خواهد شد می‌تواند در هر زمان از جمله هنگام برخاست، حین پرواز یا فرود از هواپیما جدا شده و اجازه دهد تا مسافران با خیال راحت در آب یا در زمین فرود بیایند. این کار توسط چترهای نجات متصل به کابین که به طور خودکار و با جدا شدن کپسول پایینی از هواپیما باز می‌شوند، صورت می‌گیرد.

تاتارنکو در خصوص طرح خود به رسانه ها گفته است: در طراحی این فناوری از الیاف کولار و ترکیبات کربن برای بدنه، بال‌ها، فلپ‌ها، باد شکن‌ها، شهپرها و دم استفاده خواهد شد که این امر تا حدی می‌تواند سنگینی وزن چترهای نجات را جبران کند.

این طرح شامل یک فضای ذخیره‌سازی است که چمدان مسافران را در زیر کابین جای می‌دهد، بنابراین اگر این قسمت در حین سانحه هوایی از هواپیما جدا شود، هیچ چمدانی گم نخواهد شد.

لازم به یادآور است که این طراحی جدید، اولین اختراع تاتارنکو نیست. وی در سال گذشته توانست برای اختراعش که یک سیستم کپسول فرار برای نجات جان مسافران داخل هواپیما بود، گواهی ثبت اختراع دریافت کند.

منبع: dailymail    ترجمه: گجت نیوز

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

  1. سلام طرحی که بنده سال ها قبل بهش رسیده بودم…
    تقریبا ۸ سال پیش دقیقا همین ایده به ذهن من رسید به این شکل که هواپیما دو قسمت جدا شونده باشه و قسمت جدا شده که دقیقا همین کابین مسافران هستش با چتر و موتور(…) که ابداع خودم هست به سلامت به زمین بنشینه متاسفاه همون موقع به خدمت سربازی رفتم که منو از اهداف و ایده هام بکلی دور کرد……

  2. این دو تا طرحه به نظرم خودمم رسید زدم تو اینترنت ببینم کسی روشون کار کرده که دیدم دوستان ثبت اختراع کردن حیف و صد حیف ولی درود بر شرفت با اون مغزت