کوییک GXR

گرانتر بودن کوییک GXR نسبت به خودروهای بهتر از خودش، صدای خریداران را درآورد

سایپا اخیرا قیمت کوییک GXR را برای تکمیل وجه افزایش داد که گران‌تر بودن آن از خودروهایی نظیر پژو 207 باعث اعتراض مشتریان شده است.

گروه خودروسازی سایپا اخیرا قیمت محصولات جدید خود از جمله کوییک GXR را اعلام کرد تا مشتریان فرایند تکمیل وجه را انجام دهند؛ اما سایپا قیمت کوییک جی ایکس آر را به میزان چشمگیری افزایش داد؛ به‌گونه‌ای که قیمت این خودرو از پژو 207 نیز فراتر رفته است که همین موضوع اعتراض مشتریان را به همراه داشت. اگر روند قیمت‌گذاری خودروسازان ایرانی ادامه پیدا کند، باید منتظر رسیدن قیمت این مدل‌ها به خودروهای چینی مانند دایون Y7 نیز باشیم!

دلیل افزایش قیمت کوییک GXR

از آنجایی که رعایت استانداردهای 85گانه اجباری شد، شرکت سایپا نیز خودرو کوییک GXR را به آپشن‌های جدیدی مجهز کرد و با افزایش قیمت قصد دارد این خودرو را به دست مشتریان برساند. همچنین این خودرو اکنون از پیشرانه M15GSI نیز بهره می‌برد. علاوه بر این با توجه به این‌که شرکت سایپا سایر نسخه‌های کوییک و ساینا را هنوز به آپشن‌های جدید مجهز نکرده، میان قیمت کارخانه‌ای آنها با کوییک GXR اختلاف زیادی به‌وجود آمده است.

کوییک GXR

در واقع کوییک GXR اکنون در کنار پیشرانه جدیدتر از امکانات بیشتری چون سیستم پایش فشار باد تایرها (TPMS)، سنسور باران، سنسور نور و کنترل پایداری بهره می‌برد که همین موارد باعث شده قیمت آن نسبت به قبل افزایش پیدا کند. این افزایش قیمت از سوی سایپا موجب شده تا قیمت کوییک GXR از برخی نسخه‌های پژو 207 نیز بیشتر شود.

لازم به ذکر است ایران خودرو نیز به‌زودی طبق استانداردهای 85گانه باید آپشن‌های جدید را به مدل‌های پژو 207 اضافه کند که همین موضوع باعث گران‌تر شدن آنها خواهد شد.

دلایل نارضاتی مشتریان کوییک جی ایکس آر

پژو 207 برای مشتریان، خودرویی بهتر از کوییک GXR بوده و به همین دلیل آنها نمی‌توانند بپذیرند که این محصول سایپا از پژو 207 گران‌تر باشد. آنها بر این باورند که با بودجه 320 میلیون تومانی به‌جای خرید کوییک جی ایکس آر می‌توانستند به‌سراغ خودرو بهتری نظیر پژو 207 بروند. هرچند حق با مشتریان است، اما همان‌طور که اشاره شد پژو 207 نیز به‌زودی باید به آپشن‌های جدید مجهز شود که همین موضوع باعث افزایش قیمت کارخانه‌ای آن خواهد شد.

همچنین یکی دیگر از دلایل ناراضی مشتریان این خودرو به عدم ارائه جایگزین مربوط می‌شود. در واقع سایپا برای این خودرو جایگزینی در نظر نگرفته و مشتریان به اجبار باید برای خرید آن اقدام کنند. این در حالی است که مشتریان به‌دلیل افزایش قیمت نمی‌توانند چنین مبلغی را بپردازند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. 207 همین الان هم بدون استانداردهای 85 گانه از کوییک gxr سره چی میگین واسه خودتون مارو خر فرض کردین قیمت 207 کارخونه کجا بازار کجا بعد قیمت ماشین سایپا کارخونه با بازار یکیه

  2. 207 همین الان هم بدون استانداردهای 85 گانه از کوییک gxr سره چی میگین واسه خودتون مارو خر فرض کردین