تویوتا لندکروزر FJ40

نسخه عجیب تویوتا لندکروزر FJ40 برای کاوش روی کره ماه معرفی شد

نسخه عجیب تویوتا لندکروزر FJ40 برای کاوش روی کره ماه معرفی شد. در ادامه با ویژگی‌های ماه نورد تویوتا که با الهام از Toyota FJ40 طراحی شده، آشنا می‌شویم.

تویوتا از کانسپت ماه نورد جدید خود پرده برداشت. طراحان تویوتا با الهام از شاسی بلند لندکروزر FJ40 این خودرو مفهومی را طراحی کردند و برای آن تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای را نیز در نظر گرفتند. در ادامه در این بخش از اخبار خودرو سایت گجت نیوز با نسخه ماه نورد لندکروزر FJ40 آشنا خواهیم شد.

نسخه ماه نورد تویوتا لندکروزر FJ40

تویوتا لندکروزر FJ40

تویوتا به مناسبت پنجاهمین سالگرد تاسیس خانه طراحی کالتی دیزاین آمریکا از چند طرح مفهومی خود پرده برداشت که یک ماه نورد کوچک، نگاه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. این ماه نورد کوچک برای تردد در مسیرهای خشن طراحی شده است.

تویوتا لندکروزر FJ40

طراحان با الهام از شاسی بلند FJ40 لندکروزر، این ماه نورد مفهومی را طراحی کردند که در نمای جلو آن شاهد نمایی مشابه خودروهای فیلم‌های فضایی هستیم و لوگو تویوتا نیز روی آن جلب توجه می‌کند. همچنین طراحان در طراحی آن با استفاده از شیشه‌های متعدد توانستند میدان دید وسیعی را ایجاد کنند.

تویوتا لندکروزر FJ40

کابین این خودرو نیز مملو از تجهیزات پیشرفته بوده که از مهم‌ترین آنها می‌توان به داشبورد دیجیتالی با تکنولوژی واقعیت افزوده، دو جوی‌استیک برای کنترل لاستیک‌های بدون باد و صندلی‌های فریم فضایی با قابلیت تنظیم اشاره کرد. همچنین این ماه نورد ژاپنی از موتورهای نصب شده در چرخ‌ها، در پشتی جداگانه، سنسورها و دوربین‌های متعددی نیز بهره می‌برد.

تویوتا لندکروزر FJ40

تویوتا در سال 2019 با آژانس هوافضای ژاپن قراردادی را برای تولید یک ماه نورد جدید به امضا رساند که طی آن طراحان این خودروساز، طراحی یک خودرو برای تردد روی سطح ماه را در دستور کار خود قرار دادند. تویوتا مدعی است می‌تواند ماه نوردی بر پایه سلول سوختی را طراحی کند که قادر است بیش از 10 هزار کیلومتر را بپیماید.

 Toyota FJ40

علاوه بر تویوتا که روی ساخت ماه نورد تمرکز کرده، شرکت کره‌ای هیوندای نیز مدتی قبل از برنامه‌های خود برای طراحی یک ماه نورد جدید خبر داد. این خودروساز قصد دارد تا سال 2027 یک ماه نورد را به ماه بفرستد. طبق اعلام هیوندای، ماه نورد این شرکت به قطعاتی از محصولات این شرکت و کیا نظیر سنسورها، دوربین‌ها، سیستم تعلیق، باتری و موتورهای برقی مجهز خواهد بود.

 Toyota FJ40

شرکت آمریکایی جنرال موتورز نیز از رقابت عقب نمانده و از ابتدای سال 2022 پروژه‌های فضایی خود را دنبال می‌کند. این شرکت قصد دارد طی همکاری با شرکت لاکهید مارتین، یک ماه نورد کوچک را برای استفاده در پروژه آرتمیس (بازگشت بهماه) بسازد. ماه نورد جنرال موتورز برای تردد در سطح ماه به لاستیک‌های جدید گوودیر مجهز خواهد بود. ضمن این‌که این خودروساز در ماموریت آپولو 11 نیز مشارکت داشت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*