رفع فیلتر مسیریاب ویز

مسیریاب ویز (Waze) در ایران رفع فیلتر شده است؟

طی سال‌های اخیر به‌خاطر فیلترینگ و تحریم و بلاک کردن کاربران ایرانی، دسترسی ایرانیان به برنامه مسیریابی ویز محدود شد؛ اما اخیرا اخباری درباره رفع فیلتر شدن Waze منتشر شده است.

مسیریاب ویز یکی از قوی‌ترین و پرطرفدارترین مسیریاب‌های موجود است که تعداد دانلود و کاربران بسیار زیادی دارد. طی چند سال اخیر به‌دلیل فیلترینگ از داخل کشور و تحریم آی‌پی‌های ایران و محدود کردن دسترسی کاربران ایرانی، دسترسی به این برنامه از داخل کشور سخت شده است. حالا طبق برخی گزارش‌ها، این برنامه برای آی‌پی‌های ایرانی در برخی اپراتورها رفع فیلتر شده است.

رفع فیلتر مسیریاب ویز روی اینترنت برخی اپراتورها

ویز

مسیریاب ویز بر پایه موقعیت‌یاب جهانی است که از سیستم Turn-by-Turn استفاده می‌کند و از محبوبیت زیادی بین کاربران برخوردار است. طبق گزارش‌های منتشر شده از سوی برخی از کاربران، این برنامه در حال حاضر با اینترنت شاتل به درستی کار می‌کند و تعدادی از کاربران اینترنت همراه اول نیز بدون نیاز به فیلترشکن‌ها می‌توانند از مسیریاب ویز استفاده کنند. با اینترنت ایرانسل این برنامه باز می‌شود و کار می‌کند، ولی زمان رسیدن را به درستی نشان نمی‌دهد و خطای قطع بودن اتصال، دائما نشان داده می‌شود.

با تمام این اطلاعات، معلوم نیست که این اتفاق به‌خاطر نقض فنی در ساختار فیلترینگ داخلی است یا این‌که واقعا رفع فیلتر و رفع تحریم رخ داده است

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*